İlk insan kim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evrim benim bildiğim bilim değil bilim felsefesi.

Arkadaşlar Evrim'e inanmak demek ateist olmak demek değildir pek çok dindar(aziz sancar) hem evrime hem dine inanmakta ve evrimi inanışlarına uygun görmektedir evrimin varlığı bilim dünyasında tartışılan bir şey değil kanıtlanmış bir gerçek olarak kabul edilmektedir.

Ayrıca evrim demek insan maymundan geldi demek değildir örneğin adaptasyonlar evrim örnekleridir. Bazı evrim örnekleri:
Balinanın arka ayağı: Balinaların ataları ayı benzeri bir canlıydı suya inince ayağı işlevsiz kaldı ancak ayak kemiği hala balina vücüdünda.
İnsan apandisti: Apandisit selüloz sindirimi yapan bir organ ancak körelmiş bir organ insanlarda artık selüloz sindirimi yok bunun sebebi insanların 13 milyon yıl önce etçil beslenmeye geçmesi.

Ayrıca evrim demek insan maymundan geldi demek değildir örneğin adaptasyonlar evrim örnekleridir. Bazı evrim örnekleri:
Balinanın arka ayağı: Balinaların ataları ayı benzeri bir canlıydı suya inince ayağı işlevsiz kaldı ancak ayak kemiği hala balina vücüdünda.
İnsan apandisti: Apandisit selüloz sindirimi yapan bir organ ancak körelmiş bir organ insanlarda artık selüloz sindirimi yok bunun sebebi insanların 13 milyon yıl önce etçil beslenmeye geçmesi.
Dostum apandist depo görevi görüyor haberin olsun, körelmiş organ diye bir şey yok. 100 tane vardı 4-5 tane kaldı. Eminim onlar da bir gün körelmiş organ olarak sayılmaktan çıkacak.

Demek istenilen, bilimin henüz tam açıklayamadığı ve Din kitaplarında da bahsedilmeyen insanın var olması ve çoğalması konuları bizi düşündürüyor.

İşte burada düşünceniz kendisi ile çelişiyor. Dim aynı din, şu an mutlak doğru kabul edilen bir ifadeyle dini çürütmeye çalışıyorsunuz. Ee yıllar geçti. Evrim artık bilim camiasında ciddiye alınan bir olgu değil. Ne oldu? Yahu bilim işte moruk değişiyor.

Çelişki olan bir yer göremedim? Zaten cevabı şu mesajımda vermiştim.

Evrim çürütülürse yeni bir görüş ileri sunulacaktır.

Ben dini çürütmeye çalışmıyorum sadece mantıksız gelenleri söylüyorum.

"dim aynı din cümlesini düzenlerseniz iyi olur ve "moruk" lu cümleler kurmazsak sevinirim

O kitap 1400 yıllık olduğuna göre ve yıllardır milyonlarca insan o dine inandığına göre sence yalan mı? 4 kitaptan değiştirilmeyen tek kitap.

Milyonlarca insanın inanması bir şeyi değiştirmez. Mesela Çiftlikbank'da da öyle oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Evrim'e inanmak demek ateist olmak demek değildir pek çok dindar(aziz sancar) hem evrime hem dine inanmakta ve evrimi inanışlarına uygun görmektedir evrimin varlığı bilim dünyasında tartışılan bir şey değil kanıtlanmış bir gerçek olarak kabul edilmektedir.

Evrime inanıyorsan dinden çıkmış olursun. Kanıtı olmayan bir şeye neden bu kadar inanıyorsunuz? Bilim adamlarına tapıyorsunuz resmen.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı