İlk kez bira içeceğim tadını beğenebilir miyim?

Bunun ne mantıksal ne de bilimsel bir kanıtı yok. Alkol tüketimine bağlı kalmak içen kişinin iradesiyle ilgili, eğer kendini dizginleyemiyorsa ve alkolü sürekli tüketiyor hayatına da etkisini yansıtıyorsa suçlusu alkol değil kullanan bireydir.

7. sınıf öğrencisinin bu tarz konuları bilmemesi gayet doğaldır, alkolün bağımlılık yapıcı bir tür olduğu gerçek ancak kişiyle daha yüksek alakası var.

En basitinden alkol dediğimiz şey günlük hayatımızda birçok şeyde karşılaştığımız maddedir. Kolonya, serumlar vb. birçok kozmetik veya sağlık ürünlerinde vardır.
Yani senin bağımlılık dediğin şey böyle olsaydı şu anda millet sürekli kolonya koklar, serum yemek için kuyruk oluştururdu. O yüzden bırakın şu para için soytarılık yapan doktorların sözlerini, deneyimleyin veya deneyim görün ondan sonra şu şöyleymiş deyin.
Verilebilecek en yeterli cevabı vermişsiniz sanırım, teşekkürler😀
Dostum git dene. Bir biranın vücuda hiçbir zararı olmaz. Çoluk çocuk "fen bilimleri" dersinde duyduğunu gelip burada savunuyor. Sanki 40 yıldır her gün rakı içecekmişsin gibi bağımlılık vurgusu yapıyorlar. Nerede durduğunu bildiğin sürece bir halt olmaz. Elin Avrupalısı su niyetine bira içiyor, bizden uzun yaşıyor. Zaten böyle bir ülkede ilk önce stresten ölürsün, biradan değil.
Zaten ben sadece içip içemeyeceğimi sormuştum ama nasıl olduysa alkol içmeden bir anda bağımlısı oldum😀

15-20 şişe boyunca yüzünüzde ekşime olur.

Açıkçası bunu ne yaşadım ne de yaşayan gördüm. Tabii bünye ile alakalı bir durum ancak böyle olasılık çok düşük, tabii ki ilk seferde 15-20 şişe gömülürse o zaman sorun yaratabilir o da bünyenin kaldıramamasından ötürü olur anca.

Bunun ne mantıksal ne de bilimsel bir kanıtı yok. Alkol tüketimine bağlı kalmak içen kişinin iradesiyle ilgili, eğer kendini dizginleyemiyorsa ve alkolü sürekli tüketiyor hayatına da etkisini yansıtıyorsa suçlusu alkol değil kullanan bireydir.

7. sınıf öğrencisinin bu tarz konuları bilmemesi gayet doğaldır, alkolün bağımlılık yapıcı bir tür olduğu gerçek ancak kişiyle daha yüksek alakası var.

En basitinden alkol dediğimiz şey günlük hayatımızda birçok şeyde karşılaştığımız maddedir. Kolonya, serumlar vb. birçok kozmetik veya sağlık ürünlerinde vardır.
Yani senin bağımlılık dediğin şey böyle olsaydı şu anda millet sürekli kolonya koklar, serum yemek için kuyruk oluştururdu. O yüzden bırakın şu para için soytarılık yapan doktorların sözlerini, deneyimleyin veya deneyim görün ondan sonra şu şöyleymiş deyin.

Serumun içindeki doz ile gidip alkol almak arasındaki doz farkı var serumdaki miktar ile alkol almak arasındaki dozda dağlar kadar fark var ve sinsice fark etmeden kullanıp bağımlı oluyor herkes boşuna forumda doktorluk taslamayın gidin internette araştırın doktorla konuşun doktorlar cahil değil 6 sene tıp okudular onlarda siz doktor değilsiniz fakat doktordan büyük konuşuyorsunuz ve sonra sınıfım küçük diyorsunuz.

@mrht1234

Kardeşim yaşın daha 13, gelmişsin bana doktorluk taslama diyorsun. Neredeyse bütün akrabalarım doktor, tabii ki iyi bileceğim. Kaldı ki birçoğu da alkolü düzenli olarak tüketiyor, 6 yıl tıp okudu diye her doktorun fikri ve görüşü aynı olmaz.

Gelelim dozaj mevzusuna, biralarda %5-8 arasında alkol oranı bulunur ve biralarda en çok arpa suyu olduğu için sarhoşluk etkisi çok minimal olur hatta hiç etkisi bile olmaz. Beyin sanki acı arpa suyu içmiş gibi bir tepkide bulunur, içen kişi de böyle düşünür ama damak zevkine bağlı olarak sirke vs. gibi de tat algılanabilir.

Rakı-Viski gibi içkilerde de durum benzerdir, mezeler vs. derken etkisi azalır ancak alkol oranı fazladır. Bu durumda fazla alkol alımı bünyeyi bozabilir ve kişi iradesizse zaten çoktan teslim olmuştur. Gene alkolün suçu yok, iradesiz birisi gidip rakının hepsini içerse tabii ki sarhoşta olur bağımlısı da.

Ek olarak serumlarda sandığından daha fazla alkol var, zaten sersemleyip rahatlatması da ona bağlı. Yani ne yaparsan yap her türlü alkol alacaksın, önemli olan kontrollü almak. Gidip her gün ayyaş gibi içersen iraden yüzünden bağımlısı olursun.

Yeni konular

Geri
Yukarı