İlk kez eve kedi almak

Oha.

Eğer yazdıkların gerçek ise, çok büyük kazık kedinin neden kimliği var, benim bildiğim kedi sokakta bedavaya yaşayabiliyor, sende kedi sahiplenmek istersen çalacaksın istediğin kedi türünü çalacaksın, günah sanma çünkü kötü bir şey yapmıyorsun aksine kediye sıcak yuva veriyorsun en mantıklısı bu, tanrı zaten kim haklı biliyor, kediye kimlik falan yaptırma kimsenin umurunda değil sadece para kazanmak için uyduruldu.
Öncelikle sokak kedisi sahiplenmek güzel bir şey. Ama kimlik ve çip zorunlu. Aksi taktirde kimliği yoksa özellikle yurtdışına çıkaramasın. Çip zaten zorunlu. Kimlik olmadan şehirler arası seyahat ederken de sorun oluyor sanırım.

Arkadaşlar selam, eve ilk kez kedi alacağız ama ne tür almalıyım ne kadar masraf çıkar bilgim yok. Öncelikle çok tüy dökmeyen bir tür almak istiyoruz bir de yavrumu olmalı onu bilemiyorum. Ekstra olarak ne tür masraflar çıkacak bana hepsini detaylı anlatır mısınız? Bir de kediler nereden alınırlar?
Öncelikle Yavru almalısın masraf olarak mama aşı vs çok fazla tutmaya başladı 450 tl iken 650 oldu tek bir aşısı maması 1kg 250 tl sanırım yanlış hatırlamıyorsam akrabanızın veya arkadaşınızın vs kedilerinin yavrusu varsa ordan alabilirsiniz yavrulatiyorsa.

Kimlikte nezaman aşı yapıldığı gibi bilgiler yazmaktadır.

Özellikle cins kedilerde yaşanan durumlardan biri.
Evet cins kedilerde oluyor bu durum. Bir kaç hafta önce 5 tane yavru sokak kedisini sahiplendim bende. Evde 2 sultan papağanı ve 1 tavşan vardı. Kapıda 17 kedi vardı. Oldu mu sana 23 kedi (5 yavru + annesi) :)

Oha.

Eğer yazdıkların gerçek ise, çok büyük kazık kedinin neden kimliği var, benim bildiğim kedi sokakta bedavaya yaşayabiliyor, sende kedi sahiplenmek istersen çalacaksın istediğin kedi türünü çalacaksın, günah sanma çünkü kötü bir şey yapmıyorsun aksine kediye sıcak yuva veriyorsun en mantıklısı bu, tanrı zaten kim haklı biliyor, kediye kimlik falan yaptırma kimsenin umurunda değil sadece para kazanmak için uyduruldu.

Benim kedim yok zaten, evde bakabilecek alanım ve maddi durumum yok. Ancak kimlikler zorunlu hale geldi diye biliyorum, özellikle seyahat eden birisiyse hayvanın kimliği olmak zorunda, onun dışında kediyi isterse dışarıdan alsın ki bence daha mantıklı, para vererek almak saçma. Ben sadece tüy dökmediği için bu cinsi önerdim. Yoksa nasıl istiyorsa öyle davransın beni ilgilendirmiyor. Ben sadece öneri veriyorum.

Arkadaşlar ben barınaktan sahiplenmek istemiyorum ailem temiz biryerden olmasını istiyor nereden alabilirim?
Dostum barınak yada sokak fark etmez. Zaten sen aldıktan sonra pire damlasıdır, temizlemedir, iç dış parazit derken veteriner temizleyecek onu :)

Bir köpek sahibi (bir zamanlar kedi de bakmış) biri olarak yazıyorum.
Masraflar
*Mama
*Kum
*Oyuncak
*Vitamin
En büyük masraf zaman ona bol bol zaman ayırman gerekecek dostum bunu karşılayamayacaksan hiç alma bence.

Dostum barınak yada sokak fark etmez. Zaten sen aldıktan sonra pire damlasıdır, temizlemedir, iç dış parazit derken veteriner temizleyecek onu :)
Ya ben hangi barınaktan alabileceğimide bilmiyorum İstanbul Avrupa yakasında nereden alabilirim acaba? Barınaktan alırken kedi için para ödüyor muyuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı