Yavru kedi eve ilk geldiğinde ne yapar?

Kediler yüksekte yatmaya bayılırlar imkanın varsa eğer yüksek bir yere yatak koy güvenli olsun tabii orada uyuyacaktır.
Ve kumda yatırma arkadaşlar söylemiş zaten bu seferde parazitten yana sıkıntı çekersin

Yatak almak konu değil. Sanmayın ki kediler "aaa yatak, hemen gireyim" diyecek. Siz ona kendini güvenli hissettirecek, 3 köşesi ve üstü kapalı alan yaratın. Önce kedinin kendini güvende hissedeceği alan, sonra o kendine üstü açık rahat yerler keşfedecek.

Tırmalama çok önemli mesela. Acil şekilde tırmalaması için tahtası ayarlayın
Hocam şimdi kediye odamı açtım oturduğumda ayağımın altında bekliyo ya da kucağıma alıyorum kucağımda uyuyor. Gece uyurken ise ilk yatağına koyuyom biraz orda uyuyor sonra yatağıma geliyor yanımda uyuyor. Hayvan 1 aylık genede tırmalama tahtasını alayım mı ? Eğer bu küçüklükte de önemliyse bu gün sipariş edeceğim.

Hocam şimdi kediye odamı açtım oturduğumda ayağımın altında bekliyo ya da kucağıma alıyorum kucağımda uyuyor. Gece uyurken ise ilk yatağına koyuyom biraz orda uyuyor sonra yatağıma geliyor yanımda uyuyor. Hayvan 1 aylık genede tırmalama tahtasını alayım mı ? Eğer bu küçüklükte de önemliyse bu gün sipariş edeceğim.
Kesinlikle al. Ona alıştır. Yoksa koltuk tırmalama ihtimali var. Tırnaklarını bileyliyor o hareket sayesinde. Yavru kedi bol bol uyur. Kucakta hele ayrı bir uyur. Sıcaklık sever. Uykusundan her uyanışta seni görmek ister. Özellikle hareket etmeni de ister. Senin ölüp ölmediğini kontrol eder. Kapalı kapıları çok sevmezler. Elden geldiğince kapılar açık olsun. Dışarıda kuş tüyü bulursan evde onunla oyun oynat. Çok severler tüyü. Tüyü ortada bırakma ama. Sakla. Oyun için çıkart sadece.

Kesinlikle al. Ona alıştır. Yoksa koltuk tırmalama ihtimali var. Tırnaklarını bileyliyor o hareket sayesinde. Yavru kedi bol bol uyur. Kucakta hele ayrı bir uyur. Sıcaklık sever. Uykusundan her uyanışta seni görmek ister. Özellikle hareket etmeni de ister. Senin ölüp ölmediğini kontrol eder. Kapalı kapıları çok sevmezler. Elden geldiğince kapılar açık olsun. Dışarıda kuş tüyü bulursan evde onunla oyun oynat. Çok severler tüyü. Tüyü ortada bırakma ama. Sakla. Oyun için çıkart sadece.

Hocam bir sorum daha var. Ben yatağımda uyumasına pek olumlu bakmıyorum fakat hayvan ben uyurken geliyor. Yanımda uyuması sağlık açısından zararlı mı?

Hocam bir sorum daha var. Ben yatağımda uyumasına pek olumlu bakmıyorum fakat hayvan ben uyurken geliyor. Yanımda uyuması sağlık açısından zararlı mı?
Sağlık açısından iyi geldiği yönünde tespitler var. Siz evde yokken, yada uyumadığınız zamanlar yatağınızın üstüne yastık ve örtülerle alçak ama kendini güvende hissedeceği, çok küçük olmayan çadır gibi bir şey kurun. Siz evde yokken orası onun uyuma ve sakin sakin bekleme yeri olabilir.

Sağlık açısından iyi geldiği yönünde tespitler var. Siz evde yokken, ya da uyumadığınız zamanlar yatağınızın üstüne yastık ve örtülerle alçak ama kendini güvende hissedeceği, çok küçük olmayan çadır gibi bir şey kurun. Siz evde yokken orası onun uyuma ve sakin sakin bekleme yeri olabilir.

Hocam tahtasını aldım fakat tırmalamıyor. Nasıl alıştırabilirim?

Acelesi yok. Yakınında olsun. siz parmaklarınızla tırmalayın, izlesin. arada o tahtanın üstüne onun dikkatini çekecek şey koyun. Ona ulaşmak için keşfetsin tahtayı. Örnek dışardan bulacağınız bir kuş tüyü.

Bu arada masuraya sarılı ip şeklinde mi tahtanız? Güzel olanı o.

Acelesi yok. Yakınında olsun. siz parmaklarınızla tırmalayın, izlesin. arada o tahtanın üstüne onun dikkatini çekecek şey koyun. Ona ulaşmak için keşfetsin tahtayı. Örnek dışardan bulacağınız bir kuş tüyü.

Bu arada masuraya sarılı ip şeklinde mi tahtanız? Güzel olanı o.
Bunun aynısı. Bide ben evi ona açmadım şuan odamda duruyor. Haftaya evide açıcam fakat evin farklı bölümlerine tırmalama tahtadı koyarsam daha iyi olur mu ? Mesela salondayken benim odama gelip tırmalaması mı yoksa salondada bir tahtası olması daha mı iyi olur ?
IMG_6943.jpeg

Bunun aynısı. Bide ben evi ona açmadım şuan odamda duruyor. Haftaya evide açıcam fakat evin farklı bölümlerine tırmalama tahtadı koyarsam daha iyi olur mu ? Mesela salondayken benim odama gelip tırmalaması mı yoksa salondada bir tahtası olması daha mı iyi olur ?
Eki Görüntüle 1926453
Tüm evi açın ona. Keşif duyguları gelişsin. Zaten kediler keşfetmeyi sever. Keşfederken yorulur ve güzelce uyur. Tırmalama tahtası salonda dursa yeterlidir. Suyu, maması ve kumu aralıklı yerlerde olsun. Yan yana koymayın. Bunların arasında mekik dokusun.

Yeni konular

Geri
Yukarı