İlk Kredi Kartı

Proppy1

Hectopat
İyi günler arkadaşlar. Dün 18 yaşına bastım ve kredi kartı alacağım. Beni bilgilendirebilirseniz sevinirim. Bonus kart almayı düşünüyorum.

1-)Kredi kartını alabilmek için kefil gerekli mi? Kefilsiz alabilir miyim?

2-)Bir de kredi kartı direk 500 TL limit ile başlıyor diye duydum doğru mudur ben 200 TL olmasını istiyorum ilk defa alacağım için.

Lütfen kredi kartı alma, başına dert olur gibi tavsiyeler yazmayın. Ne olduğunu biliyorum :)

Sigortalı bir iş sahibi olmalısınız. Çalışmıyorsanız Anne ve Baba kart kullanıyor ise ek kart çıkarılabilir.
İlk defa kart sahibi olanlara limit düşük gönderilir. Çalışıyorsanız bu maaş ile orantılı olur.

Eğer çalışıyorsanız çoğu banka gelir beyanı ister. Bunu genelde bordro usulü yaparlar. Limit konusu ise bankadan bankaya değişiyor. Alt limiti 250 tl'de tutan da var 400 lt'de tutan da. Başvuru ve onay sürecinde kefile gerek yok. Eğer anne veya babadan ek kart çıkartıracaksanız genelde ilk limit 500 - 750 tl arası olur. Gelir sahibi iseniz bordronuzda gösterdiğiniz maaş eğer 1000 tl'nin altında ise maksimum 750 tl kadar bir limit tanımlanıyor. Üzeri ise ödeme performansınıza göre ve eğer talep ederseniz otomatik limit artırımı ile 2-3 ayda bir limit artışı sağlanıyor.

Gelelim öneri kısmına. Kredi kartı kullanmak bir ihtiyaç değil "lüks" tür. O sebepten kullanımınıza dikkat ettiğiniz sürece son derece avantajlı ve size kolaylık sağlayan bir ödeme aracıdır. İnternetten alışveriş konusu en çok insanların aklını bulandıran konudur. Bunun da çözümü oldukça basittir. Kredi kartınıza bağlı bir sanal kart oluşturarak güvenli bir şekilde internetten alışveriş yapabilirsiniz.

İyi günler arkadaşlar. Dün 18 yaşına bastım ve kredi kartı alacağım. Beni bilgilendirebilirseniz sevinirim. Bonus kart almayı düşünüyorum.

1-)Kredi kartını alabilmek için kefil gerekli mi? Kefilsiz alabilir miyim?

2-)Bir de kredi kartı direk 500 TL limit ile başlıyor diye duydum doğru mudur ben 200 TL olmasını istiyorum ilk defa alacağım için.

Lütfen kredi kartı alma, başına dert olur gibi tavsiyeler yazmayın. Ne olduğunu biliyorum :)

1-) Kefil gerekmiyor. Yoldan geçene bile veriyorlar. :)
2-) Limite siz karar verebiliyor musunuz bilgim yok fakat pek sanmıyorum.

Eğer öğrenci iseniz kart çıkartamazsınız. Sigortalı olarak bir yere çalışıyor gözükmeniz gerekiyor.

Öğrenciyim ve çalışmıyorum. Kredi kartını internet ve acil para gereken durumlarda kullanacağım. Bonus Genç iyiymiş eğer o da olmaz ise babamı kefil yapar alırım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı