İlk Oynadığınız Bilgisayar Oyunları Nelerdir ?

Bilgisayarda oynadığım ilk oyun Need for speed 2 (1997). Henüz 4 yaşındaydım ama dün gibi hatırlarım o zamanları.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu müziği, şu menüyü hatırlayıpta duygulanmayan olmaz sanırım...
46_need-for-speed-se-3dfx-katilimsiz-full-indir-45.jpg
NFSII_PCSENA_Boxart.jpg

Biraz yaşlandık sanırım...
-Another World (1991)
-Prince of Persia (1989)
-The Incredible Machine (1993)
-Ski or Die (1990)
-Wolfenstein 3D (1992)
-Duke Nukem (1991)

Dos oyunları başkaydı :)

Fifa 2000 hatırlıyorum ama yoksa 2005 miydi çıkaramadım. Baya oynardık çamur gibiydi oyuncular ama en iyisi onlardı.

Oynadığım ilk bilgisayar oyununundan emin değilim, sanırım Half-Life olabilir.
@@msk7777 Mesajını görünce benimde ilk oynadığım oyunun bu olduğunu hatırladım. Need for Speed 2(1997)

19 yaşında biri olarak ilk bilgisayarım masaüstüydü. Yaklaşık 10 yıldan fazla bir süre önce 2007-2008 yıllarında dönemine göre sağlam sayılabilen bir masaüstü aldıydık. 1500 TL civarına yakındı. Everest kasasını hiç unutmam halada duruyor. Windows XP ile o zaman tanıştımdı. İlk oyunum ise şuanki laptopum (MSI GF62 7RD 1622-XTR) bile en ileri ayarlarda 60 FPS sabit alamıyorum. Tahmin edersiniz 2007 yapımı hangi oyun? Ben ilk oynarken babamda beni izliyordu. Sonra yalnız kaldığımda bir süre sonra korkup kapattımdı. Sonra bir gün oyunla yüzleşmeye karar verdim. Ardından oyunu bir günde bitirdim ve tadı damağımda kaldıydı. Annem eve gelince direk fişi çekerdim ama o benden zekiydi. 6-7 saat bilgisayarın başından kalkmadığımı monitörün üstüne dokununca sıcaktan anlıyordu. O gün temiz bir sopa yedimdi.:D

Geri
Yukarı