İlk sahnesiyle ekrana kilitleyen yapımlar

Parti Şapkası

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bazı yapımlar daha ilk sahnesiyle ekrana kilitliyor ve soluksuz izlenecek bir film başlangıcı olduğunu daha ilk dakikalardan göstermiş oluyor. Düşününce benim aklıma ilk olarak "The Godfather" geliyor. Kızını kötü bir şekilde dövenlere karşı devlet tarafından adalet sağlanmayınca mafyadan yardım istemeye gelen adam ile Godfather'ın konuşması. O başlangıçtaki atmosfer kanıtlıyor muazzam bir film olacağını. Ardından aklıma "300 Spartalı" geliyor. Daha introsu bile temaya çok uygun yapılmış. Ardından bir kralın bebeklikten itibaren nasıl seçilip yetiştirildiğini karanlık, destansı bir atmosfer eşliğinde anlatıyor. Üçüncü olarak ise aklıma "The Dark Knight" geliyor. Soygun sahnesi ile ekrana kilitliyor ve Joker karakterinin zekasını daha en baştan bizlere sahneleniyor.

Sizlerin aklına ilk sahnenin bağlayıcılığı kapsamında hangi yapımlar geliyor? Film, dizi, anime her türlü yapım olabilir.

İlk sahnesi güzel olan filmler deseydiniz Harry Potter ve Felsefe Taşı da derdim ama sonra ekrana kilitleyip kalmıyorsunuz bunda. O yüzden Fight Club, Inglourious Basterds, 1917 ve Saving Private Ryan diyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı