İmam Hatip lisesine gitmek mantıklı mı?

Ben konyada nitelikli bir imamhatipte okudum. Öğrencileri iyi ama bazı din hocaları kabus gibiydi not açısından. Ondan önce düz lisede okuyordum ve ahlaksızlık en üst düzeydeydi. Yine de tembel birisi olarak geçtiğime pişmanım. Bir de istedikleri hocayı alabiliyorlar matematik hocası falan çok iyiydi. Tembelsen geçme din dersleri zorluyor.

Ben Konya'da nitelikli bir imamhatipte okudum. Öğrencileri iyi ama bazı din hocaları kabus gibiydi not açısından. Ondan önce düz lisede okuyordum ve ahlaksızlık en üst düzeydeydi. Yine de tembel birisi olarak geçtiğime pişmanım. Bir de istedikleri hocayı alabiliyorlar matematik hocası falan çok iyiydi. Tembelsen geçme din dersleri zorluyor.

İmamhatipin hiçbir iyi yanı olamaz olmasıda imkansız, öyle değil diyeceksen veya diyecekseniz gidin düşük puanlı bir imamhatipe ne demek istediğimi anlarsınız.

Selamünaleyküm. Henüz lise seçimimi yapmadım emin olamadığım için. İmam hatip liseleri nasıldır? Nitelikli bir imam hatip lisesine gitsem diyorum. Çünkü islamî eğitim de almak istiyorum. Ama çok ağır olur mu acaba? Kur'an-ı kerim derisinden ve Arapça'dan çok yüklenirler mi? Kendimi geliştirecek vaktim olur mu? Ve hiç Arapça bilmiyorum. Sıkıntı olur mu?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bahçeli bu Nickini görmesin!

Yeni konular

Geri
Yukarı