İmam Hatip lisesine gitmek mantıklı mı?

Dini olarak.
Ve zaten puanım yüksek olursa iyi olanlardan birine gideceğim. Yukarıda uzun uzun yazmışsın.

Temel dini bilgiler.
Tefsir.
Fıkıh.
Siyer.
Akaid ve kelam.
Dinler tarihi.
İslam kültür ve medeniyeti.
Hadis
Hitabet dersleri var.

Uzun uzun yazdım çünkü millet gerçekten imam hatiplere çok önyargılı bilgilendirme amaçlı yazdım bir de.

Şimdi görüyorum yazılanları. Konumu terk edin, kirliler...
Sizin gibi düşünmeyen diğer tüm insanları aşağılayamazsınız. Yaşınız 14. Ben çok mu farklıyım? Yo hayır senden sadece 2-3 yaş büyüğüm. Ama durmam gereken yerde haddimi bilirim. Gereksiz laf etmem ve elimden geldiğince saygılı konuşurum.
- Siz galiba hiç kitap okumuyorsunuz demişsiniz birisine. Siz bu sene kaç kitap okudunuz madem? Daha doğrusu; "ne" ile alakalı kitap okudunuz?
- Size yön göstermeye ve yardım etmeye çalışan insanlara sırf sizin sevdiğiniz bir şeyi sevmediler diye, açtığınız bir konudan kovabileceğinizi mi zannediyorsunuz? Eğer aşırı rahatsız ettilerse raporlayabilirdiniz. İsteyen istediği konuya bakıp yazar. Eğer yazdığı gereksiz, küfürlü veya alakasız ise raporlanıp hesabı geçici süre kısıtlanır.
- Bir çifte "kirliler" derken ki dayanağınız nedir?
Konuyu baştan sona okudunuz mu?
Asarım keserim diyenler, çok sevgili yapıp yatak hikayeleriyle ve '' sen daha bakire misin la gel sana kadın bulalım'' diye övünenler çevremde bundan çoook..
Bu alıntıladığım mesajdaki tipten kişiler. Kadın olanı tabii. Orada genel cevap vermedim. Oradaki alt konu "sevgili" idi. Hem yazdığım mesajların birisinde belirtmiştim. Neyse konu uçtu gitti. Hem bazıları saçma sapan konuşuyor gerçekten. Benimle aynı fikirde olanlar vardı.
Temel dini bilgiler.
Tefsir.
Fıkıh.
Siyer.
Akaid ve kelam.
Dinler tarihi.
İslam kültür ve medeniyeti.
Hadis
Hitabet dersleri var.

Uzun uzun yazdım çünkü millet gerçekten imam hatiplere çok önyargılı bilgilendirme amaçlı yazdım bir de.
Allah razı olsun hocam. Bir kaç tanesi hariç kesinlikle tercih etmeme sebep olabilecek dersler. Bu saydığınız dersleri imam hatip dışında da öğrenebilir miyim?

Yapmayın, gitmeyin. İmam Hatibe gitmeyin, vaktinizi boşa harcamayın. İbadet etmeyi ve arapça bilmeniz hiç kimsenin umrunda olmaz. Özellikle 21. yy'da İmam Hatipler baya baya yandaş, muhafazakar bireyler yetiştirip halkın beynini İslamla yıkamak için yapılmış okullar. Böyle yüksek puanlı İmam Hatiplere gidenlerden de aile baskısından gidiyorlar ve aileleri muhafazakar oluyorlar. Arapça ve ibadet etmeyi öğrenerek boşuna zaman kaybetmeyin. Hiçbir yerde işinize yaramaz.

Bu alıntıladığım mesajdaki tipten kişiler. Kadın olanı tabii. Orada genel cevap vermedim. Oradaki alt konu "sevgili" idi. Hem yazdığım mesajların birisinde belirtmiştim. Neyse konu uçtu gitti. Hem bazıları saçma sapan konuşuyor gerçekten. Benimle aynı fikirde olanlar vardı.

Allah razı olsun hocam. Bir kaç tanesi hariç kesinlikle tercih etmeme sebep olabilecek dersler. Bu saydığınız dersleri imam hatip dışında da öğrenebilir miyim?

Tabi ki öğrenebilirsiniz hocam günümüzde böyle şeyler çok kolaylaştı illa dersini almanıza gerek yok.

Allah razı olsun hocam. Birkaç tanesi hariç kesinlikle tercih etmeme sebep olabilecek dersler. Bu saydığınız dersleri imam hatip dışında da öğrenebilir miyim?

Tabii ki öğrenebilirsin ama tefsir fıkıh hadis akaid ve kelam dersleri önemli derslerdir imam hatip için arapça ve kuranı kerim dersinden sonra.

Yapmayın, gitmeyin. İmam Hatibe gitmeyin, vaktinizi boşa harcamayın. İbadet etmeyi ve arapça bilmeniz hiç kimsenin umrunda olmaz. Özellikle 21. yy'da İmam Hatipler baya baya yandaş, muhafazakar bireyler yetiştirip halkın beynini İslamla yıkamak için yapılmış okullar. Böyle yüksek puanlı İmam Hatiplere gidenlerden de aile baskısından gidiyorlar ve aileleri muhafazakar oluyorlar. Arapça ve ibadet etmeyi öğrenerek boşuna zaman kaybetmeyin. Hiçbir yerde işinize yaramaz.
Hocam güldürmeyin. Banane başkasından ben kendim için istiyorum, kendim için yaşıyorum. Hem İslam ile beyin yıkamak diye bir şey yok.

İmam Hatip Lisesine gitmek iyi bir şey değil. Sürekli dini dersler görüceksiniz. Temel dersler yani Matematik, Fen bilimi derslerini sanırım fazla görmiyeceksiniz. Ağırlıklı olarak görüceğiniz dersler. Kur'an'ı Kerim, Arapça, Hz. Muhammed'in Hayatı gibi çoğu derslere giriceksiniz. Eğer ortaokulu imam hatip olarak okuduysanız gidilir ama normal veya özel olarak okuduysanız hiç bulaşmayın derim. Tavsiyem meslek veya Anadolu liselerine gitseniz. Ayrıca iş hayatınızda Arapça dilinin pek işe yarıyacağını sanmıyorum. Ama öldükten sonra öbür tarafta konuşacağınız dil Arapça olacak...

Hiçbir bilgisi olmayıp sallayan insanlar. Sinir tipler. Her konuda böyleler. Ne duyduysa çevreden veya aklında hayalinde ne kurduysa onu yazar. Doğru muyum yanlış miyim bir bakayım internetten, bir araştırayım demezler.

Sevdiğiniz uğraşları yapın hayatınızda. Eğer islâmî eğitim almak istiyorsan ve İslam'ı seviyorsan gidebilirsin. Yukarıda verilen dersler yazılmış. Hangi liseye giderseniz gidin teknik bilgiler dışında öğretilenlere araştırmadan inanmayın. Bazen oluyor beyin yıkamak isteyen hocalar. Uyarayım şimdiden. Kimsenin aklınıza girmesine izin vermeyin.

Aleyküm selam. Bundan seneler sonra çok pişman olursun. Hatta seneler geçmesine bile gerek yok. Forumdan bir arkadaşımız orada okuduğu için pişmandı. Kendini geliştirmek istiyorsan nitelikli bir Anadolu lisesine gitmen senin için çok daha iyi olur.

Geri
Yukarı