İmam Hatip lisesine gitmek mantıklı mı?

Bu kanıya neden vardın acaba? Neden katmasın?
4 yıl İmam hatipte okudum da oradan biliyorum. Ayrıca bu linke bir bak;

Ne yani imam hatipte mat yok mu? Fen yok mu? Hatta diger okullar ile ayni ders saatini görülüyor.

Yani olabilir ama yeterli ağırlık verilmediği için zorlanılabilir dedim tartıştığınız kişiler ile beni karıştırmayın çünkü imam hatip e bir kinim veya başka bir şeyim yok.

Yani olabilir ama yeterli ağırlık verilmediği için zorlanılabilir dedim tartıştığınız kişiler ile beni karıştırmayın çünkü imam hatip e bir kinim veya başka bir şeyim yok.

Zaten kin diyorsunuz demedim.
Ayni saat ders görülüyor. Verimli olması hocaya ve öğrenciye bağlı.

Selamünaleyküm. Henüz lise seçimimi yapmadım emin olamadığım için. İmam hatip liseleri nasıldır? Nitelikli bir imam hatip lisesine gitsem diyorum. Çünkü islamî eğitim de almak istiyorum. Ama çok ağır olur mu acaba? Kur'an-ı kerim derisinden ve Arapça'dan çok yüklenirler mi? Kendimi geliştirecek vaktim olur mu? Ve hiç Arapça bilmiyorum. Sıkıntı olur mu?
Fen lisesine gidin hocam. Biriibirinden farklı görüşte insanlar ile iletişim içinde olmak her zaman daha iyidir çünkü bu sayede hem çeşitli tabularınızı yıkarsınız hemde kendinize ait görüşünüzü keşfedersiniz.

4 yıl İmam hatipte okudum da oradan biliyorum. Ayrıca bu linke bir bak;

Bir imam hatip liseleri uzun zamandır düşük puanli okullar. Nitelik olayı daha yeni yeni yaygınlaştı. Max 3 yil gibi. Şahsen okuldan okula değişir. Bu yil bizim okulda cerrahpasaya giden de var boğaziçine de var yerlesemeyen de var. Kişiye bağlı.

Tek dedigim nitelikli değil ise uzak dur.
Haftalık 40 saatin üstüne çıkılıyor herhalde?

Hayır Almanca yerine Arapça. Muzik yerine kuran. Resim yerine din vs.

Yeni konular

Geri
Yukarı