İmam Hatip'ten Nakil Yaptırmak ya da Okulu Bırakmak

Günümüz devlet yöneticileri her Anadolu lisesini(!) imamhatipe çevirdiği için, en düşük Anadolu Lisesi 380 puan. Bu yüzden benim puanım tutmuyor. Doğal olarak nakil aldırsam bile tutmuyor.

Liseye naklini yaptı. Sonraki yazda da çalışıp PC alırsın.
Okula para okuduğun sene kadar veriliyor maalesef. Bu da gelecek sene de çalışıp, kazandığım tüm parayı tekrar okula yatırmam gerektiği anlamına geliyor.

Anladım. O zaman okulu seçmeni öneririm. Diğer arkadaşların dedikleri gibi ne yazık ki PC geleceğini kurtarmayacak. Taksitle falan belki idare edecek bir sistem toplayabilirsin
Yazın çalışmaktan başka bir gelirim yok maalesef. Babam haftalık 30 TL veya bazen daha fazla harçlık veriyor fakat ben de insanım neticede acıkıyorum ve o hafta bitiyor. [emoji19]

Bilgisayar geleceğini asla bitirmemeli...

Boşver PC'yi. Geleceğini karartma, okula nakil yaptır.

Sakın ha sakın okulu bırakma çalış çabala yazada hasretini çektiğin PC'yi alırsın. Bir şey için ne kadar çalışırsan kiymeti o kadar artar o kadar zevk alırsın.

Okulunu bitirmeni tavsiye ederim. Yazın çalışıp ya da okul bitince almanı tavsiye ederim.
Öncelikle dikkate alıp cevapladığınız için hepinize tek tek teşekkür ederim. Ben de sizler gibi düşünüyorum fakat, aklımın bir kenarlarında şöyle bir düşünce de var. Bir teknolojiyi yada oyunu döneminde kullanmadıktan yada oynamadıktan sonra, kullanmamayı ve oynamamayı tercih ederim. Herkes o oyun ile ilgili senaryoları, karakterleri, bugları, yada herhangi bir şeyi konuşurken benim konuya Fransız kalmam beni çok üzüyor...[emoji17]

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ben arada kalsam okulu bırakırdım. Çünkü ben hem eğitim sistemini doğru bulmuyorum hemde beni hep birşeye zorlamalarına katlanamıyorum. Fakat doğru olan okulu değiştirmek ve 2 sene boyunca çok çalışmak. İyi bir üniversiteye gidersen iyi bir iş sahibi olabilirsen istediğin özelliklerde bilgisayar alabilirsin. Elindeki son parayı asla bilgisayara harcama. Bırakıcaksan önce iş bul en azından düzenli bir gelirin olsun onu biriktir ilerde rahat etmeye çalış. Ama sana tavsiyem okulu değiştirip eğitimine devam etmen.

Hocam ben arada kalsam okulu bırakırdım. Çünkü ben hem eğitim sistemini doğru bulmuyorum hemde beni hep birşeye zorlamalarına katlanamıyorum. Fakat doğru olan okulu değiştirmek ve 2 sene boyunca çok çalışmak. İyi bir üniversiteye gidersen iyi bir iş sahibi olabilirsen istediğin özelliklerde bilgisayar alabilirsin. Elindeki son parayı asla bilgisayara harcama. Bırakıcaksan önce iş bul en azından düzenli bir gelirin olsun onu biriktir ilerde rahat etmeye çalış. Ama sana tavsiyem okulu değiştirip eğitimine devam etmen.
Başta söyledikleriniz içimdekilerin tercümanı olmuş...

Siz de okul diyorsunuz demek.

Başta söyledikleriniz içimdekilerin tercümanı olmuş...

Siz de okul diyorsunuz demek.
Sistem bizi buna zorluyor. Sistem bizi aptallaştırıyor. Sistem bizi insanlıktan uzaklaşan makinelere dönüştürüyor. Sistem bizim düşünmemizi engelliyor. Ama biz bu sistemin bir parçasıyız ve buna ayak uydurmalıyız. Okulu değiştirin önünüze bakın güzel bir iş bulup kendinizi kurtarın.

Bu zamanda Pentagon'u hacklesen bile diplomasızsan sıfırsın demektir. Bu soruya aklı olan herkes okul der. Aldın bilgisayarı; onu oynadın, bunu izledin, şunu indirdin... Ee, sonra? İlla ki bunalacaksın. Yaşın ilerleyecek ve sosyalleşeceksin, hayata atılmak isteyeceksin. Lakin bakıyorsun ki ne diploman var ne de kariyerin. Eğer okuluna önem verirsen bilgisayar satarsın.

Bu zamanda Pentagon'u hacklesen bile diplomasızsan sıfırsın demektir. Bu soruya aklı olan herkes okul der. Aldın bilgisayarı; onu oynadın, bunu izledin, şunu indirdin... Ee, sonra? İlla ki bunalacaksın. Yaşın ilerleyecek ve sosyalleşeceksin, hayata atılmak isteyeceksin. Lakin bakıyorsun ki ne diploman var ne de kariyerin. Eğer okuluna önem verirsen bilgisayar satarsın.
Verdiğiniz gerçek örnekler sayesinde daha da mantıklı gelmeye başladı. Öneriniz için teşekkür ederim.

İmam Hatip'ten kurtulmaya bak. 21. yüzyılda diplomalı ameleden farkın kalmaz yoksa.
Yanıtınız için teşekkür ederim. Evet durum tam anlamıyla böyle. Bu yüzden okulu bırakmak kadar saçma ve aciz bir seçeneğimin olduğunu söylüyorum.[emoji17]

Bu arada yazılım mühendisi olacağımı söylemeyi unutmuşum şimdi söyleyeyim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı