IMEI klonlanmış mesajı

Merhaba, annem de babam da tuşlu cep telefonu kullanıyor. Dün ikisinin de telefonuna yasal uyarı adında IMEI klonlanmış diye bir mesaj geldi. Babamın telefonunda şebeke sorunu vardı, sabah 10'da şebekesi gidiyordu ve akşam 10'da geliyordu. Bundan dolayı tamirciye götürdü. Adam bir şeyleri incelemiş ve sonra bunun modası geçti, yeni telefon alın falan demiş. Babam işte olduğu için annemin telefonuna kendi SIM'ini takıp annemin SIM'ini kendi telefonuna taktı.

Bu durumda ne yapmalıyız? IMEI'yi *#06# yazarak öğrendim, aynısıydı. Bu telefoncu mu bir şeyler yaptı, yoksa başka bir şey mi bilgilendirir misiniz?
Eğer evinizde çift hatlı bir telefon varsa ve tek hat olarak kullanılıyorsa tuşlu telefonunuza çift hatlı telefonun ikinci imeisini atabilirsiniz. Tabii bu yasal olmaz ama bana sorarsanız ülkede yasa diye saçmalık ötesi çok şey var. Kendinize ait bir imeiyi atıyor olacaksınız. Bu size kalmış. İnternette tuşlu telefonlara nasıl imei atılır diye yazın çıkanları deneyin. Olma ihtimali var.

Merhaba arkadaşlar, bugün babama ait 2 hattan ikisi de klonlanarak yasa dışı bir şekilde çalındı. BTK ile görüştüğümüzde fatura lazım dediler bizde akrabalarımızdan 2. el olarak aldığımız telefonlar dolayısıyla sadece telefonu aldık şarj aleti bile yoktu. BTK fatura lazım vs. dedi. Bizde yok ve yeni telefon alacak bütçemiz de yok, ne yapmamız gerekiyor bu telefonları çalıştırmak için? Not: 30 gün içinde telefonlar kapanacak.

Merhaba arkadaşlar, bugün babama ait 2 hattan ikisi de klonlanarak yasa dışı bir şekilde çalındı. BTK ile görüştüğümüzde fatura lazım dediler bizde akrabalarımızdan 2. el olarak aldığımız telefonlar dolayısıyla sadece telefonu aldık şarj aleti bile yoktu. BTK fatura lazım vs. dedi. Bizde yok ve yeni telefon alacak bütçemiz de yok, ne yapmamız gerekiyor bu telefonları çalıştırmak için? Not: 30 gün içinde telefonlar kapanacak.
Elinizde fatura yoksa akrabanıza sorun nerden aldığını aldığı yere bakıp oraya imei kodunu girerek e fatura olarak alabiliyorsunuz.

Telefoncuya gidin sizde yasa dışı olarak IMEI attırın. Resmi olarak yeni IMEI almak yeni telefon parası.
Dostum yasa dışı bir şekilde hiç bir iş yapmam. Bize yapılanın aynısını yapıp başkalarını da mağdur edemem. Geçerli ve kalıcı legal bir çözüm varsa yazarsanız sevinirim.

Dostum yasa dışı bir şekilde hiçbir iş yapmam. Bize yapılanın aynısını yapıp başkalarını da mağdur edemem. Geçerli ve kalıcı legal bir çözüm varsa yazarsanız sevinirim.

Zaten başkalarını mağdur etmiyorsun eski telefonları satın alıp yeni telefonlara IMEI'leri kopyalıyorlar.

Geri
Yukarı