IMEI klonlanmış mesajı

burasıbabooo

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, annem de babam da tuşlu cep telefonu kullanıyor. Dün ikisinin de telefonuna yasal uyarı adında IMEI klonlanmış diye bir mesaj geldi. Babamın telefonunda şebeke sorunu vardı, sabah 10'da şebekesi gidiyordu ve akşam 10'da geliyordu. Bundan dolayı tamirciye götürdü. Adam bir şeyleri incelemiş ve sonra bunun modası geçti, yeni telefon alın falan demiş. Babam işte olduğu için annemin telefonuna kendi SIM'ini takıp annemin SIM'ini kendi telefonuna taktı.

Bu durumda ne yapmalıyız? IMEI'yi *#06# yazarak öğrendim, aynısıydı. Bu telefoncu mu bir şeyler yaptı, yoksa başka bir şey mi bilgilendirir misiniz?

Aynı sorun bana da olmuştu telefonun ekranı kırılmıştı gittim tamirciye verdim tamir edildikten hemen sonra IMEI klonlanmış mesajı aldım yani telefoncu IMEI numarasını kaçak bir telefona kopyalamış uğraşmadım ben kendi telefonumla J7 Prime vardı sattım onu yeni telefon almıştım geçen sene.

Hocam benim asıl anlamadığım nokta şu; Bu telefoncu 1 telefona baktı ama 2 telefonun da aynı anda IMEI'si gitti? Diğer telefonu götürmedi ama diğer telefonda klonlandı. SIM yüzünden falan mı oldu bu olay?

Geri
Yukarı