IMEI klonlanmış mesajı

Merhaba arkadaşlar, bugün babama ait 2 hattan ikisi de klonlanarak yasa dışı bir şekilde çalındı. BTK ile görüştüğümüzde fatura lazım dediler bizde akrabalarımızdan 2. el olarak aldığımız telefonlar dolayısıyla sadece telefonu aldık şarj aleti bile yoktu. BTK fatura lazım vs. dedi. Bizde yok ve yeni telefon alacak bütçemiz de yok, ne yapmamız gerekiyor bu telefonları çalıştırmak için? Not: 30 gün içinde telefonlar kapanacak.
Bana da dün oldu ?

Telefonun garanti servisini arayın, onlar seri kodundan fatura çıkartırsa veya IMEI kodu çıkartısa yırtarsınız. Yoksa işiniz zor.

Telefonun garanti servisini arayın, onlar seri kodundan fatura çıkartırsa veya IMEI kodu çıkartısa yırtarsınız. Yoksa işiniz zor.
Sağolun hocam.
Yok hocam ama zaten babamın telefonu. Telefon tuşlu telefon ayın 26'sında kapanacak galiba.
Benim babamınki de tuşlu hocam özellikle modası geçmiş telefonları çalıyorlar sanırım.

Benim başıma da aynı durum geldi. Cihazın faturasını da bulamadım. Yaklaşık 1 yıldır kendi hattım takılıydı telefona. BTK telefon numarası ile IMEI'yi nasıl olmuşsa otomatik eşlemiş. Yeni bir cihaz aldım ama o IMEI'si klonlanan cihazda sadece kendi sim kartımı kullanabiliyorum. Bence telefonlardan sim kartlarınızı çıkartmayın arada bir e-devletten imei ve telefon numarası eşleşmesini kontrol edin otomatik olarak eşleştirmiş olabilir.

Geri
Yukarı