IMEI numarası silindi

235717

Hectopat
Merhaba, telefonumu açıp kapadığımda IMEI numaram silindi. Evde bir sürü kullanmadığımız telefon var, bunlardan birinin IMEI'sini kendi telefonuma atsam veya kendi telefonumun IMEI'sini yine kendi telefonuma atsam ceza alır mıyım? İnternet'te IMEI attığı için ceza alanları gördüm çünkü.

Merhaba, telefonumu açıp kapadığımda IMEI numaram silindi. Evde bir sürü kullanmadığımız telefon var, bunlardan birinin IMEI'sini kendi telefonuma atsam veya kendi telefonumun IMEI'sini yine kendi telefonuma atsam ceza alır mıyım? İnternet'te IMEI attığı için ceza alanları gördüm çünkü.
*#06# yapınca İMEİ çıkması lazım. Çıkan İMEİ'yi sorgulatıp bir bakın.

Telefonunu açıp kapadığında IMEI numarasının silineceğini zannetmiyorum biraz daha detaylı bilgi verirsen. Telefonun modelinden, nereden aldığından falan daha çok yardımcı olabiliriz.

*#06# yapınca İMEİ çıkması lazım. Çıkan İMEİ'yi sorgulatıp bir bakın.
Evet, baktım null yazıyor.
Telefonunu açıp kapadığında IMEI numarasının silineceğini zannetmiyorum biraz daha detaylı bilgi verirsen. Telefonun modelinden, nereden aldığından falan daha çok yardımcı olabiliriz.
Evet haklısın, bu durum banada saçma geldi. Telefonun markası LG, telefon sıfır.

Evet haklısın, bu durum banada saçma geldi. Telefonun markası LG, telefon sıfır.
Hocam sıfır telefon aldınız madem neden IMEI değiştirme yoluna bulaşıyorsunuz. Aldığınız yere gider anlatırsınız durumu onlar yardımcı olmuyorsa tüketici hakem heyetine gider kurtulursunuz bu durumdan. Hakkınızı arayın.. Yasal olmayan yollarla uğraşmayın.

Telefonun kendi imeisini yaz yazabiliyorsan?
Kutunun ya da cihazın arkasında yazar. Ama kapatıp açmayla imei gitmez yazılım mı attınız?

Telefonun garantisi bitti.
Sıfır telefona sim kart takmadan garanti başlamaz. Söyledikleriniz tutarsız.
Şayet telefon gerçekten söylediğiniz gibi 0 ise servise yollayın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı