IMEI numarası silindi

Telefona sim kart takmadım demiyorum ki.
Bu durumda cihaz 0 olmuyor yanlız.
0 cihaz demek kullanılmamış cihaz demektir. Kullandığınız cihaz LG ise doğrudan şebeke entegresi arızası olabilir. Yani olayın yazılımsal değil donanımsal olduğunu düşünüyorum.

Ben telefonu kutusunda hiç kullanılmadan aldım, öyle demek istememiştim kusura bakma.
Cihazınızın modeli nedir? G serisinde kronik şebeke entegresi arızası görülebiliyor.

Bu durumda cihaz 0 olmuyor yanlız.
0 cihaz demek kullanılmamış cihaz demektir. Kullandığınız cihaz LG ise doğrudan şebeke entegresi arızası olabilir. Yani olayın yazılımsal değil donanımsal olduğunu düşünüyorum.
İşte dediğim gibi IMEI *#06# yazınca "null" diyor. Telefoncu IMEI silinmiş diyince fark ettim bende. Telefon LG Q6.

İşte dediğim gibi IMEI *#06# yazınca "null" diyor. Telefoncu IMEI silinmiş diyince fark ettim bende. Telefon LG Q6.
Telefonu tanıdık mıydı? Ne kadar güvenilir birisi acaba? Kendisi işlem uyguladı mı?

Yok, zaten servise gönderin ben bir şey yapamam dedi. Sizce telefonun kutusundaki orijinal IMEI'yi tekrardan atayım mı?
Siz atamazsınız. Olay IMEI ise (bana telefon gidici geldi) ancak telefoncu yapabilir. Bu işlem için de Box denen bir cihaz gerekiyor. Her telefoncuda da bulunmaz.

İnternet'de şöyle bir video gördüm, bu videodaki işlemlerle olmaz mı?
Hayır. Box olmadan yapamazsınız bu işlemi. Çin malı telefonlarda bulunan açık işlemci açığı. Mediatek işlemcili bazı telefonlarda mühendislik modu denen kısımdan yazılabiliyor. Sizin telefonunuzun işlemlerinin diag port üzerinden box ile yapılması şart.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı