iMessage "serial number is not valid" hatası

Çıkan sayfada "We're sorry, but this serial number is not valid. Please check your information and try again" görürsen ürettiğin seri numarası geçerli demektir ve bunu Config.plist içinde kullanabilirsin.
Apple'ın "geçerli değil" dediği seri numarası, "geçerli bir seri numarası değildir" anlamına gelmiyor. Bu seri numarası henüz Apple Veri tabanına kaydedilmemiş anlamına geliyor.

Ama kılavuzda öyle demiyor. Eğer böyle bi uyarı çıkarsa devam etmeyin diyor. Bu bulduğum seri numarası işime yaramayacak mi yani?

Bak temiz anlatayım tekrar.
Seri numaranı Lookup Mac Specs By Serial Number, Order, Model & EMC Number, Model ID @ EveryMac.com adresinden arat. Aratma sonucunda bir Mac cihazı çıkıyorsa, bunu AppleSelf Solve'dan doğrulama işlemine devam ediyorsun.
Apple Doğrulamada, senin paylaştığın resimde ki gibi mesaj gelirse, senin seri numaran Apple Veri tabanında kayıtlı, Ve bu makineyi biri zaten kullanıyor demek. Yani sen bu seri numarasını kullanırsan, cihazının kilitlenme riski var.
Sonuç olarak yukarıda açıkladım; Senin için gereken şu mesaj;
"We're sorry, but this serial number is not valid. Please check your information and try again"
Bu mesajı gördüğünde iMessage işlemine bu seri numarası ile devam edebilirsin.

Son düzenleme:
iMessage bütün çözümler başlığı bölüm 4-B'de geçen ifade şöyle diyor, ben bu başlığı bu nedenle açtım.
  • Son olarak aşağıdaki gibi bir mesaj alırsanız, yanlış bir seri numarası üretmişsiniz anlamına gelir ve yeniden seri numarası üretmelisiniz.
“We're sorry, but this serial number is not valid. Please check your information and try again”
“Üzgünüz, girdiğiniz seri numarası ne yazıkki geçerli değil. Lütfen bilgilerinizi kontrol edin ve tekrar deneyin.
Başından beri zaten "We're sorry, but this serial number is not valid. Please check your information and try again" hatasını alıyorum ben. Demek ki bu aşamada herhangi bir sorun yokmuş.
Merak ettiğim bir şey daha var. Acaba sorunsuz iMessage uygulamasını etkinleştirenler bir şekilde bir zamanlar veya halen iphone kullanmışlar veya kullanıyorlar mı? Çünkü ben hiç kullanmadım. Dolayısı ile iMessage'a daha önce apple kimliğim ile hiç erişimim olmadı. Acaba daha önce hiç erişimim olmamasından dolayı mı problem yaşıyorum. Eğer bir arkadaşımın iphone'u üzerinden iMessage uygulamasına kendi apple kimliği e-postamı eklesem etkinleşir mi ki?

Hali hazırdaki seri numaramın sorgulama çıktılarını ekliyorum.
Ekran Resmi 2016-11-07 23.30.07.png

Ekran Resmi 2016-11-07 23.30.48.png

Bunlara göre bir sorun olmaması gerekir değil mi bu aşamada.

Merak ettiğim bir şey daha var. Acaba sorunsuz iMessage uygulamasını etkinleştirenler bir şekilde bir zamanlar veya halen iphone kullanmışlar veya kullanıyorlar mı? Çünkü ben hiç kullanmadım. Dolayısı ile iMessage'a daha önce apple kimliğim ile hiç erişimim olmadı. Acaba daha önce hiç erişimim olmamasından dolayı mı problem yaşıyorum. Eğer bir arkadaşımın iphone'u üzerinden iMessage uygulamasına kendi apple kimliği e-postamı eklesem etkinleşir mi ki?
Bu konuda ne düşünüyorsun?
Çünkü müşteri temsilcisi de bunu söylemişti bana, iMessage'a daha önce hiç erişiminiz olmamış gibi bir şey söylemişti.

Nor: Bu arada eski rehber takip ettiğin alan doğru, ama yanlış yere odaklanmışsın. O mesajın bir üstündekine dikkat etmeliydin. Bunu yazdım zira rehberde bir hata yok, bilinsin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı