İnancını tanımlayabilir misin?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sende beni aynı şekilde yargılıyorsun. Ben yargılayınca niye "beni böyle yargılayamazsın" diyorsun?
Ben sana soru sordum, sen bana hakaret ettin. Aradaki fark bu.

Tekrar söylüyorum. Din insan ve tanrı arasındaki bir ilişkidir. Konu kilitlenmelidir.

Tekrar söylüyorum. Din insan ve tanrı arasındaki bir ilişkidir. Konu kilitlenmelidir.
Azıcık daha dur, arkadaşdan cevap bekliyorum. Sonra bi' moderatör ağabey gelir kilitler zaten.

Herkesin dini kendinedir. Her hangi bir dine inancım yok. Ama böyle din kapıştırmak olmuyor. Sorsak "Laiklik elden gidiyor yav".

Her zamanki gibi bu konu da saptırdı gidiyor her neyse. İnancımı tanımlamam gerekirse ''Bu düzenin tesadüf olmadığına inanıyorum'' deyip çok genel bir tanım yapabilirim.

1-Mr. Esat diye bir tür yok, ve 14 yaşında olduğunu hiçbir şey araştırmadığını nereden biliyorsun?
2-Bu konu kilitlenmeli.
Böyle insanlar gördükçe okulda din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinin boşa gittiğini düşünüp üzülüyorum.
Zaten boşa gidiyor. Herkesin dini kendine. Bakın siz yine "böyle insanlar" dediniz. Ben Homo Sapien ırkı diyince niye olmuyor da siz "böyle insanlar" diyince oluyor? Homo sapien primatlardan evrimleşmiş modern insan ırkına verilen isim isimdir. 14 yaşında olduğu profilinde yazıyor. Bir şey araştırmadığını tahmin ettim. Çünkü benim inancımı sorgulayınca sorun yok onun inancını sorgulayınca sorun var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı