İnancını tanımlayabilir misin?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Elhamdülillah Müslümanım . Doğuştan Müslümanım. Ama hep görüyordum ateist, deist falan araştırdım ve bana göre mantıklı gelmedi. Hristiyanlıkta değişmesi ve kilisede olanlar (günah sildirme falan) bunlarda bana doğru ve mantıklı gelmedi. Şimdi kafanızda şöyle şeyler oluşabilir "küçükken müslüman olduğu için şuan müslüman falan araştırmadan aileden gelmiş" Evet buna şükrediyorum Müslüman bir aileden geldiğim için. Müslümanlıkta ahlak, temizlik, dualar bana huzur veriyor. İnsan rahat ve huzurlu bir biçimde yaşıyor. İnsana oruç, namaz, dua, vb. şeyler zor geliyormuş gibi oluyor. Ama asla öyle değil yaptıktan sonra mutlu ve huzurlu oluyor. Örnek daha geçen haftalarda Cuma namaz'ından çıkınca huzurlu oldum bu bir gerçek.

Elhamdülillah Müslümanım. Doğuştan Müslümanım. Ama hep görüyordum ateist, deist falan araştırdım ve bana göre mantıklı gelmedi. Hristiyanlıkta değişmesi ve kilise de olanlar (günah sildirme falan) bunlarda bana doğru ve mantıklı gelmedi. Şimdi kafanızda şöyle şeyler oluşabilir "küçükken müslüman olduğu için şu an müslüman falan araştırmadan aileden gelmiş" Evet buna şükrediyorum Müslüman bir aileden geldiğim için. Müslümanlıkta ahlak, temizlik, dualar bana huzur veriyor. İnsan rahat ve huzurlu bir biçimde yaşıyor. İnsana oruç, namaz, dua, vb. şeyler zor geliyormuş gibi oluyor. Ama asla öyle değil yaptıktan sonra mutlu ve huzurlu oluyor. Örnek daha geçen haftalarda Cuma namaz'ından çıkınca huzurlu oldum bu bir gerçek.

Niye? Günahların siliniyor işte.

Ne

Kur'an-ı Kerim'de dünyanın yuvarlak olduğu yazmaktadır fakat dünyanın yuvarlak olduğu 16. Yüzyılda kesfedilmistir.
Evet onu yazan insana göre Dünya yuvarlaktır ve o yüzden yazmıştır. Bu diğer Kur'an ve bilim çelişmelerini kanıtlamaz.

Cennete girmek, Allah ile ve peygamberleri ve melekleri ile tanışmak istediğim için. :)

Ben koronayım, ölüp diğer aleme gitmek için güzel bir fırsat yakaladım. İnanılmaz merak ediyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı