İnancını tanımlayabilir misin?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dağları kim yarattı, dünya neden bu kadar düzenli, kur-an'ı Kerim'in ayetlerini kim gönderdi?

Homo sapien türünün gerçekten büyük bir şizofreni sorunu var.

Dinlere inanmayıp, inananlara da şizofren diyemezsiniz. Hep en mantıklısını yaparsanız yaşayamazsınız.
Ateist olmak kötü bir şey de değil.

Yanlış bilgi vermeyiniz. İnsanları da ateist yapmaya çalışmayınız.

Neye inanıyorsun peki?
Agnostizm ve İgnostizm arasında gidip geliyorum. Ama agnostiğim diyebiliriz.
Dinlere inanmayıp, inananlara da şizofren diyemezsiniz. Hep en mantıklısını yaparsanız yaşayamazsınız.

Benim dememle ateist olacak kişiler olmasın zaten. Nerede yanlış bilgi vermişim neye dayanarak söylüyorsunuz?

Agnostizm ve İgnostizm arasında gidip geliyorum. Ama agnostiğim diyebiliriz.
Daha neye inandığını bile bilmiyorsun, sence de doğru yolda mısın?

Bende 20 sayfadır bunu anlatmaya çalışıyorum ama anlamamakta ısrar ediyor bazıları.
Size bir sürü kanıt gösterip ispatlamama rağmen tek bir konu üzerinden gitmemekte, ispatladığım konuların üzerinden geçmekte ısrar ediyorsunuz. Maalesef, sizin adınıza üzgünüm. Umarım ölmeden tövbe edersiniz. İyi günler.

Daha neye inandığını bile bilmiyorsun, sence de doğru yolda mısın?
Neye inandığımı biliyorum. Sadece ikisi arasında gidip geliyorum. Muhtemelen anlamlarını bile bilmeden bana "Neye inandığını bile bilmiyorsun" demen ilginç. Bana kalırsa doğru yoldayım. Ama herkese göre doğru yolda olmayabilirim. Beni sadece ben ilgilendirir.

Burak kardeşim, aramızda küçük bir kardeşimizsin, sen bence insanlara karışma. Bırak insanlar kendileri ne yaparlarsa yapsınlar, biz devam edelim İslama, çünkü onların da kendilerine göre* doğruları var, ve biz bunu kınayamayız. Boş ver, inan deymez bu insanlarla tartışmaya.

Burak kardeşim, aramızda küçük bir kardeşimizsin, sen bence insanlara karışma. Bırak insanlar kendileri ne yaparlarsa yapsınlar, biz devam edelim İslam'a, çünkü onların da kendilerine göre* doğruları var, ve biz bunu kınayamayız. Boş ver, inan değmez bu insanlarla tartışmaya.

Doğru dedin.

Size bir sürü kanıt gösterip ispatlamama rağmen tek bir konu üzerinden gitmemekte, ispatladığım konuların üzerinden geçmekte ısrar ediyorsunuz. Maalesef, sizin adınıza üzgünüm. Umarım ölmeden tövbe edersiniz. İyi günler.
Bazıları derken sizden bahsetmiyorum. Ayet atan ve boş boş ezberden konuşanlardan bahsediyorum.
inan değmez bu insanlarla tartışmaya.
Bu insanlarla? 14 yaşındasın ve muhtemelen okumadan sağdan soldan duyduğun şeylerle bizimle uğraşıyorsun. Homo sapien türü cidden ilginç bir varlık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı