İncehesap ASUS TUF VG249Q1R monitörüm iade etmiyor

bertony

Hectopat
İnce hesaptan Gaming gecesi indirimi adı altında 19.12.2020 tarihinde satın aldım.
  • ASUS TUF VG249Q1R 23.8 IPS 165Hz 1ms FreeSync 1920X1080 HDMI DP Gaming monitör siyah monitör aldım.
  • Almış olduğum ürün 22.12.2020 tarihinde saat 15:20 civarında sipariş verdiğim adrese geldi ve hemen ölü piksel testi yaptım.
  • Ardıdan ürünümde 1 tane ölü piksel çıktığı için düzgünce yaklaşık 10 dakikada hemen paketine zarar vermeden İncehesap'a yazdım.
  • Vermiş oldukları kargo numarası ile aynı gün kargoladım.
  • ASUS Yetkili Teknik Servis'e yolladıklarını söylediler ürünümü.
  • 28.12.2020 tarihinde ASUS teknik servisi arayıp ürünümün ulaştığını ve 1 ölü pikselin değişim sebebi olmadığını söylediler ve bende hemen İncehesap'a iade talebinde bulundum.
  • 29.12.2020 tarihinde 30 dakika bekleme süresiyle tekrar müşteri hizmetlerini arayıp özür dilediklerini yarım saat içinde tekrar arayacaklarını söylediler.
  • Aradan 3 saat geçtikten sonra ince hesaptan SMS ile ürünümün yurtiçi kargoya verildiğini söyleyen mesaj aldım.
  • 30.12.2020 tarihinde tekrar yaklaşık 15 dakika telefonda müşteri hizmetlerine ulaşmayı bekleyip ürünü iade etmek istediğimi belirttim ve durumumu iade birimine yönlendirdiklerini, en kısa zamanda sonuçlanacağını söylediler. Ve ürünüzün kargoya verilmediğini, sadece teknik servisten şirketlerine ürünümün geldiğini söyledi müşteri hizmetlerindeki çalışan.
  • Sorum ise internetten sipariş verildiğinde 14 gün içinde koşulsuz şartsız iade hakkı bulunuyor.
  • Şu anda 8.gündeyim ve hala paramı iade etmediler. İade durumu hakkında bilgilendirme almadım. Durum belirsiz.
  • Bu durumda ne yapmam gerekir hiç bilmiyorum kaymakamlığa giden gördüm cayma hakkını belirtip mail atan gördüm.
  • Böyle bir durumda ne yapabilirim, teşekkürler.

İade talebini direkt müşteri hizmetlerindeki kişiye değişim olmadığı için iade etmek istediğimi söyledim .Sebebini sormadılar neden iade etmek istiyorsunuz diye.
İncehesap ile iletişim halinde kalın, normal şartlarda 14 gün içerisinde cayma hakkınız bulunmakta, en kötü ihtimal THH'ye başvurursunuz.

Sizde iade almıyoruz dememişler, akşamüstü arayın sorun bir daha. İadeyi kabul etmezlerse THH'ye başvurun.
Şuanda teknik servis inceleyip haber verilecektir dediler ama pek inanmıyorum haber vereceklerine.
Hayırlısı olsun bıktım artık 1 monitör aldım 20 gündür bilgisayar kullanamıyorum .

Yeni konular

Geri
Yukarı