incehesap.com açılmış ve arızalı kulaklık değişim rezilliği

THH'den cevap gelir. Ürün birde sıfır yakın zamanda aldığınız için en kısa sürede savunma talep ediliyor. Verecekleri cevabı az biraz tahmin edebiliyoruz ama THH'den size olumlu bir yanıt gelebilir. Reklamın iyisi kötüsü olmazmış, bende yaşadığım benzer firmalardan kendi kendime dert yanmak yerine böyle platformlarda şikayetleri dile getirmeyi daha doğru buluyorum. Böyle olmalı ki yarın aynı ürünü gaming gecesinde aaa indirim buldum, çok iyi fiyat diyerek o kulaklığı tekrar alacak garibanın 3 kuruşuna göz dikmesinler. Ayrıca benzer durumları yaşayanlar satıcı, tedarikçi ile vakit kaybetmeden marka ile iletişime geçtiklerinde daha hızlı reaksiyon alınıyor.

Örnek; Vatanbilgisayar > Asus.

Destekleriniz için teşekkür ederim. İnsana dokunan ve yoran şey sizi aptal yerine koymaya çalışmaları. Uzun uzun yazmama ve sinirlenmeme sebep olan şey bu. Ürünü sıfır alıyorsunuz. Arızalı ve açılmış çıkıyor, gayet insanı bir dille ki buraya tüm mesajları ve dokümanları ekleyeceğim.
İnsan gibi sorununuzu söyleyip değişim ya da iade talep ediyorsunuz. Sonrasında ürün servise gidip tamir oluyor. Arkadaş ben neden sıfır aldığım bir ürünü daha 1 gün kullanmadan tamir edilmiş kullanayım ki? Ayrıca ilk mesaj attığımda kendilerine gayet sakin uyumlu bir dille yazdım mesajımı, sonrası arapsaçına döndü. Biri olumlu dönüş yapıyor, öteki olmaz diyor. Biri elimden geleni yapacağım size dönüş sağlayacağım diyor diğeri hijyenik ürün diyor. Hayır Corsair bile mail attı ürünü gönderdin size para iadesi yapalım özür dileriz diye bunlar hala insanı düdükleme çabasında. 270 lira kayıp benim için önemli değil. " derdim; ekonomik olarak özgürlüğünü kazanmamış insanlar için de var. Çok fazla 13-17 yaş arası kardeşimiz harçlığından para biriktirip alıyor bu tarz ürünleri."
Onun dışında yasal hakları tanımamaları en büyük problem.
Görseller;
Ayrıca okumak isterseniz kendileriyle yaptığım tüm mesajları da pdf olarak yüklüyorum.
WeTransfer'den pdfleri yükledim. Mesajlar ve Servis Sonuçları

IMG-20210601-WA0005.jpegP_20210601_121050_vHDR_On_HP.jpgP_20210601_121105_vHDR_On_HP.jpgP_20210601_121109_vHDR_On_HP.jpgP_20210601_121113_vHDR_On_HP.jpgP_20210602_172501_vHDR_On_HP.jpgP_20210602_172511_vHDR_On_HP.jpgP_20210602_172519_vHDR_On_HP.jpgP_20210602_172524_vHDR_On_HP.jpgP_20210602_172608_vHDR_On_HP.jpg
Bu arada fotoğraflar ilk geldiği günden, yani 02.06.2021 tarihinden daha sonra ürün kargo servis bayi arasında arada bana uğrayıp dolaşıyor :)
Bu da kendilerine ürünle birlikte gönderdiğim değişim notu;
resim_2021-07-02_172519.png
Şikayetvar Başka Bir Müşterinin Aynı Ürün ve Sorunu; İncehesap.com'Un Yaşatmış Olduğu Sorun

Bakınız dün açılmış bir konu daha aynı yolla ilerliyorlar.

Son düzenleme:
Herkese merhaba, incehesap.com üzerinden geçtiğimiz ay 28.05.2021 tarihinde Corsair HS35 satın aldım. 03.06.21 tarihinde teslim edildi. Ürünü paketten çıkardım denedim üründe temas problemi vardı. Hemen kendilerine durumu ilettim bu sırada kutu açılış videolarında fark ettiğim bir ayrıntı dikkatimi çekti. Kulaklığın tamamında jelatin var her iki kulakta da. Benim ürünümde bunlar çıkmadı. Ayrıca kutu içeriğinin poşetleri de bir enteresandı. Tüm bunlara rağmen kulaklık arızalı diye değişim istedim. 04.06.21 tarihinde verdikleri kod ile kargoladım. Ürünü teslim alıp servise gönderdiler. Sanki ürünü ben kullanıp bozmuşum gibi normal garanti süreci başladı. Peki dedik bekleyelim. Baktım ki değişim ya da iade işlemi olmayacak, kendileriyle yeniden iletişime geçerek ürünü kabul etmeyeceğimi tarafıma yeniden kargolanmaması gerektiğini söyledim. Kabul etmeyip geri gönderirsiniz dediler. 2-3 gün kargo bekledim, daha sonra ürünü getiren kargo görevli arkadaşa durumu açıklarken de kendi adıma özür diledim. Ben bunun olmasını istemedim ama onlar zorla gönderdi diye. Gelen arkadaş " abi zaten bilerek gönderiyorlar belki vicdan yapar kabul edersiniz zihniyetiyle sizin bir suçunuz yok " diye açıklama yaptı. Sağ olsun güler yüzle iade olarak işaretledi. Yaklaşık olarak 23 gündür ürünü satın almış ama kullanamamış biri olarak tavsiyem kendilerinden alışveriş yapmamanızdır.

Ayrıca " Gaming gecelerinde iade, arızalı, ayıplı veya kargoda hasar görmüş ürünleri sattıkları iddiası bu açıdan bakılınca gayet mantıklı duruyor.

Neyse, gerisin geriye ürünü geri gönderdim, iletişime geçme zahmetini "şikayet var" üzerinden yaptıktan sonra gösterdikleri için konuyu tekrar anlattım. O da ne ürünü almalarına rağmen yeniden servise göndermeyi düşünüyorlar. Pek tabii ürün ellerinde bekliyor.
Günlerdir yazışmalar, her gün müşteri hizmetleriyle telefonda konuşmalar sürüyor.
Ürün faturasını, fotoğraflarını, kendi sistemleri üzerinde bulunan mesajlaşma ve mailleri dilerseniz iletebilirim.
Ayrıca ilk iade/değişim talebi oluşturduğum notu sizinle paylaşmak istiyorum.

Sözün özü " İncehesap bozuk ve kullanılmış ürünleri ya tutarsa diye düşünerek gönderiyor. Müşteri hizmetlerinin sabrı ve çözüm sunma gayreti var ama kategori sorumluları insanların sabrını zorluyor. Sinir stres sahibi olmak istiyorsanız boşa harcayacak zaman ve paranız varsa İncehesap.com 1 numaralı adres :) "
Ayrıca her dönüş yapan da farklı bir cevap verip size kafayı yedirir, biri değiştireceğiz der öteki olmaz der.
İade koşulları sözleşmeyle sabittir. Başınıza gelirse hakkınızı aramaktan çekinmeyin.

Ekonomik olsun diye indirim kovaladığımız kötü zamanlardan geçsek bile almayın arkadaşlar sorun yaşarsanız çözümü çok çok vakit alıyor. O da bakalım çözülecek mi? Akıl vermek haddime olmasa da gidin Amazon'un kendi mağazasından alın hem 24 saatte elinize ulaşsın hem de dert edinmeyin.( ürünü aldığım gece Amazon'da da aynı fiyattan satılıyordu ben satın alana kadar stoklara yetişemedim, dedim ne fark eder 0 ürün alıyoruz. Buradan alalım. Demez olaydım.)

Tüketici hakem heyeti başvurumu da yaptım. Ticaret mahkemesine dilekçe de ileteceğim.
Durumu tüm delilleriyle beraber Corsair'e de ayrıca bildirdim.
Son olarak eğer problem olmayacaksa " Şikayet Var Linki " bırakmak isterim.
Bakalım altı üstü bir kulaklık değişimi daha kaç gün sürecek. Arızalı ve açılmış bir ürün olduğunu da tekrar hatırlatayım.
Bilginiz olsun paranız ya cebinizde kalsın ya da başka satıcılardan ürün alın.
Saygılarımla.

Eki Görüntüle 1079996

Eki Görüntüle 1079999

Eki Görüntüle 1080004
Hocam Kolay gelsin aynı ürünü bende indirimde iken söylemiştim yaklaşık 3 gün içinde falan geldi fakat bende bir sorun çıkmadı her şeyi normal şuanda da kullanıyorum ben mi çok şanslıyım acaba neyse geçmiş olsun.

Siz güncelleme yapmaya devam edin. Ben takipçisiyim şahsen.
Teşekkür ederim.
Hocam kolay gelsin aynı ürünü bende indirimde iken söylemiştim yaklaşık 3 gün içinde falan geldi fakat bende bir sorun çıkmadı her şeyi normal şu anda da kullanıyorum ben mi çok şanslıyım acaba neyse geçmiş olsun.

Teşekkür ederim, fakat birçok üründe ve satış sonrası hizmette sıkıntı çıktığı şikayetvar.com üzerinden yapılan şikayetlere bakınca anlaşılıyor. Sizin şansınıza diyelim o halde :). Az öce tekrar aradım kendilerini ki beni arayacaklarını söylemişlerdi 4 gün önce aramadılar ben aradım neyse. Şimdi de tutunmuşlar, yok efendim distribütör firma falan falan. Vallahi elimden geleni ardıma koymayacağım 10 kişi vazgeçse bunlardan alışveriş yapmaktan. Ben giden 270liraya üzülmem. İade almış olsalardı. Şimdiye çoktan başka bir satıcıdan almıştım ürünü.

Bknz. İncehesap.com'Un Yaşatmış Olduğu Sorun bu da başka bir sorun yaşayan arkadaşın şikayeti.
Teşekkür ederim.

Teşekkür ederim, fakat birçok üründe ve satış sonrası hizmette sıkıntı çıktığı şikayetvar.com üzerinden yapılan şikayetlere bakınca anlaşılıyor. Sizin şansınıza diyelim o halde :). Az öce tekrar aradım kendilerini ki beni arayacaklarını söylemişlerdi 4 gün önce aramadılar ben aradım neyse. Şimdi de tutunmuşlar, yok efendim distribütör firma falan falan. Vallahi elimden geleni ardıma koymayacağım 10 kişi vazgeçse bunlardan alışveriş yapmaktan. Ben giden 270liraya üzülmem. İade almış olsalardı. Şimdiye çoktan başka bir satıcıdan almıştım ürünü.

Bknz. İncehesap.com'Un Yaşatmış Olduğu Sorun bu da başka bir sorun yaşayan arkadaşın şikayeti.
Ayrıca yaratılan mağduriyet bir de üstüne ürünsüz kalmak Allah'tan elzem bir ürün değil. Düşünsenize 4-5K verip ekran kartı, işlemci vs aldığınızı. Bkzn. Amazon 8 TL fazla iadesi alınsa gider yenisini alırım. Yada şuan bilsem iadesi alınacağını alırım. Şimdi bunu 3-4K olarak düşünün. Ürünsüz kalacaksınız, paranızı gasp edecekler. Neyse umarım bundan sonra kimse yaşamaz böyle sorunlar biraz da bunun için mücadele etmek istiyorum. O sebepten de buraya aktarıyorum olan biteni.

Son düzenleme:
Ayni urunle ayni magazada sorun yasamistim. Benimkinin mikrofonu calismiyordu. Incehesap ve 2 kere gonderdigim teknik servis tamir bile etmeden "sorunsuz" deyip geri gonderdigi icin yurtdisina yazmistim ve 7 gunde Tayland'dan sifir kulaklik gonderdiler. THH ile ugrasirdim ancak ogrenci olarak aldigim urunu o an sorunsuz kullanmak istedigim ve THH'den olumsuz cevap cikma ihtimali karsisinda Global Destek ile iletisime gectim ve gayet yardimci oldular. Incehesap'tan ilk ve son alisverisim oldu, en azindan bilgisayar almayi dusunyordum ve ucuz atlattim.

Ayni urunle ayni magazada sorun yasamistim. Benimkinin mikrofonu calismiyordu. İncehesap ve 2 kere gonderdigim teknik servis tamir bile etmeden "sorunsuz" deyip geri gonderdigi için yurt dışına yazmistim ve 7 gunde Tayland'dan sifir kulaklık gonderdiler. THH ile ugrasirdim ancak ogrenci olarak aldigim urunu o an sorunsuz kullanmak istedigim ve THH'den olumsuz cevap cikma ihtimali karsisinda global destek ile iletisime gectim ve gayet yardimci oldular. İncehesap'tan ilk ve son alisverisim oldu, en azindan bilgisayar almayi dusunyordum ve ucuz atlattim.

Geçmiş olsun, vallahi 3.ye yeniden kendilerine gönderdim. Eğer tekrar gönderilerse ben de alıp Hollanda Corsair'e göndereceğim. Ne halleri varsa görsünler. Ne diyeyim. İnatla gönderip duruyorlar çünkü. Ama bu durumu herkese anlatmak ve hakkımı tazmin etmek içinde elimden geleni yaparım. THH süreci uzun sürecek o kesin zaten ayrıca olumlu sonuç çıksa dahi bu sürede paramı ve ürünü kullanamiyor olmam da oldukça can sıkıcı. Bakalım neler olacak.

Bknz. İncehesap 2. El Ürün Satmış adama direk 2.el ürün göndermişler

Sayın @Adem Helvacı ağabeye konuyu bildirdim, ayrıca konuyu İnceHesap CorsairHS35 Değişim/İade 39 Gün buraya da yazdım. İstiyorum ki ben ve benim gibi incehesapla sorun yaşayan herkesin sesi olup bu firmanın sıkıntıları gidermesini sağlayalım. Ayrıca pek tabi buradan alışveriş yapacak insanlara da ulaşayım. Çünkü İncehesap - Şikayetvar şuradan görüleceği üzere 2. el ürün şüphesi ve iade değişimlerle ilgili o kadar çok sorun sıkıntı var ki insan kimse bunların eline düşmesin istiyor.
Bknz. İncehesap 2. El Ürün Satmış adama direk 2.el ürün göndermişler

Son düzenleme:
Geçmiş olsun, vallahi 3.ye yeniden kendilerine gönderdim. Eğer tekrar gönderilerse ben de alıp Hollanda Corsair'e göndereceğim. Ne halleri varsa görsünler. Ne diyeyim. İnatla gönderip duruyorlar çünkü. Ama bu durumu herkese anlatmak ve hakkımı tazmin etmek içinde elimden geleni yaparım. THH süreci uzun sürecek o kesin zaten ayrıca olumlu sonuç çıksa dahi bu sürede paramı ve ürünü kullanamiyor olmam da oldukça can sıkıcı. Bakalım neler olacak.

Bknz. İncehesap 2. El Ürün Satmış adama direk 2.el ürün göndermişler.

Sayın @Adem Helvacı ağabeye konuyu bildirdim, ayrıca konuyu İnceHesap CorsairHS35 Değişim/İade 39 Gün buraya da yazdım. İstiyorum ki ben ve benim gibi İncehesap'la sorun yaşayan herkesin sesi olup bu firmanın sıkıntıları gidermesini sağlayalım. Ayrıca pek tabii buradan alışveriş yapacak insanlara da ulaşayım. Çünkü İncehesap - Şikayetvar şuradan görüleceği üzere 2. el ürün şüphesi ve iade değişimlerle ilgili o kadar çok sorun sıkıntı var ki insan kimse bunların eline düşmesin istiyor.
Bknz. İncehesap 2. El Ürün Satmış adama direk 2.el ürün göndermişler.

Ben Gaming genden anakart aldım kullanılmış çıktı değişim istedim bir günde gönderdiler.

İşte bunlar öyle yapmıyor, bozuk çıkarsa tamir edip göndermeye çalışıyolar. Sonra da kullanılmış iade alamayız diyorlar. Yahu ürün hem bozuk hem de açılmış anlaşılıyor jelatinlerden. 40 Gün oldu bak ne para iadesi var ne de malın değişimi sağlandı.

Geri
Yukarı