İncehesap.com dolandırmaya teşebbüs

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben sizi anlayamıyorum. Aldığınız ürün stokta olmayabilir, sizden 1 dakika önce aynı ürünün sonuncusunu başka birisi sipariş etmiş olabilir, hatta ve hatta belki de 2 gün önce tükendi ve kaldırmayı unuttular. Herkes insan herkes hata yapabilir. Doğal olarak sizi arayıp ürünün ellerinde olmadığını ve bu yüzden paranızı iade edeceklerini söylemişler. Kupon da eski olduğu konuma geri dönecek. Eskiden de kuponu kullanmak için kupon bedelinin 2 katı bir şey almak gerekiyordu ve yine o şekline dönecek. Dolandırma bunun neresinde? Siz bu gidişle bakkalda ekmek bitti diye polise de şikayet edersiniz.

Evet yaklaşık 80 yıldır var. Pazarlama stratejisi deniyor buna 😊
Anlamadın galiba. Kuponu kullanmak için zaten para verdim zaten tekrar vermem gerekiyor eğer kupon olarak verirlerse. Ayrıca elbet insandır hata olur ama ben burada zarardayım onlar paranızı veriyoruz ne yaparsanız yapın diyorlar. Mesele iade edip etmemede değilki asıl meseke iadeden sonra olacak zaten. 27 TL'ye gamepad alacağım diye cebimden şu an 45 TL çıktı ve 40 daha çıkacak ve en az 22 TL daha çıkacak. 45 TL ilk alışveriş (iade bankaya değil kupon olarak gelecek), 40 TL gamepad ücreti diğer sitelerde bir de iade kuponu kullanmak için en az 22 TL ve toplamda yaklaşık 100 TL çıkacak cebimden. Şimdi onlar insan hata yapar deyim öyle mi üstüne bir de yardımcı olmaya çalışmıyorlar derdimi anlatmama rağmen.
İyi de başlık clickbait. Bu konunun başlığı dolandırıcılık değil kötü hizmet veya sorumsuzluk olmalıydı. Ortada bir sorumsuzluk var stokta biten ürünü siteden kaldırmamışlar ve bu da konu sahibine kötü hizmet olarak dönmüş ancak dolandırmak dediğin başka bir şey. Paranın üzerine konup ürün stoklara tekrar gelene kadar aylarca bekletseler işte bu dolandırıcılık olurdu.
Kupon kodu olan siparişi iptal edip yerine yüksek fiyattan ürün almamı önerirsen ayrıca almamak benim elimde hadi almadım ama iade edilen kupon için 22 TL daha alacaklar. Kusura bakma ama bende öyle düşünürüm.
Rezalet puanım 1/10. Logitech marka tarafını neredeyse okumadan geçtim çünkü haksız. Alıcının haklı olduğu tek nokta tedarik edilemeyen ürün kıs mı? Stokta olmadığının belirtilmesi gerekirdi. Gerisi çok önemli değil zaten büyük ihtimalle davayı firma kazanır, gerekli açıklamaları yaparlar. Hakkınız var diye her şeyi yapamazsınız.
Mesele o değil zaten o küçük bir detay. İsterlerse %100 haklı bulunsun umrumda olmaz. Ama insanlar bilsin istedim. Rahatsız olduğum konu kendilerinde kaynaklanan hata sonucu ilgisizlikleri.
Ben de öyle anladım. Yani kupon kullandıysan kuponunu geri veriyorum diyor satıcı. Paranla ürün alıyorsan ürünün parasını istiyor senden özetle.
Aynı şeyleri yazmaktan sıkıldım. Konuyu açma amacım insanlar buradan alışveriş yapıyor ama böyle bir sorunla karşılaşabilirler diye haberleri olsun istedim.
1- Benima amacım 27'lik gamepad yerine 274 TL'lik gamepad almaya çalışmak değil. Aldığım gamepad gönderilsin yeter.
2- İade edecekleri 22 TL'lik kupon için 44 harcamam gerekecek.
3- Firmadan kaynaklı sorun karşısında beni anlmaya çalışmamaları ve ilgisizlikleri.
4- Hadi her şeye boynumu eğidm sesimi çıkarmadım. Cebimden yaklaşık 100 TL çıkacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
100 TL kardeşim 22 değil. 100 TL gönder yazmayım :) Benim derdim insanlar bilsin bu firmayı yarın öbür gün alışveriş yapacakken.

Kardeşin değilim ben senin. Gayette 22 de sen gereksiz konu yapıyorsun. Adamlar iadeni yapmış. Konu kapanmalı bence.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı