İncehesap değişim süreci nasıl işliyor?

Scotrix

Centipat
Daha fazla  
Cuma gecesi İncehesap üzerinden sıvı soğutucu aldım. Ürün bu sabah ailem tarafından teslim alınmış. Ben eve geline video çekerek kutu açılımı yaptım. Sıvı soğutcunun radyatör borularından birisinde siyah bir leke fark ettim. Üzerine dokununca bariz bir kabarıklık hissettim. Malum sıvı soğutma olunca üzerine çok düşünmeden iade kararı aldım. Bunun yanında kutu içerisindeki termal macunun kapağı da açılmış etrafa dökülmüştü. İşlemci üzerine gelen soğutma bloğunun etrafında ise siyah lekeler vardı.
Müşteri temsilcisinin yönergeleri ile ürünün üzerine faturamı yapıştırdım ve sorunu ifade eden bir not düşerek bunu da yapıştırdım. Ardından İncehesap'ın bana gönderdiği şekilde dışına aynı ambalajı geçirdim ve Yurtiçi Kargo'ya verdim. Bu İncehesap üzerinden ilk değişim talebi tecrübemdi bir sorun çıkmaz değil mi?
Bir de tecrübeli olan arkadaşlar aydınlatabilir mi? Ne kadar sürede değişim gerçekleşir?

Dosya Ekleri

• IMG_20231219_155548.jpg
    IMG_20231219_155548.jpg
    93,3 KB · Görüntüleme: 39
  • IMG_20231219_155544.jpg
    IMG_20231219_155544.jpg
    93,8 KB · Görüntüleme: 39
Siz gerekeni yapmışsınız. Şimdi ürün alınacak, sırası gelince kontrol edilecek. Sonra sizi ararlar iade mi değişim mi diye büyük ihtimalle. 10 ila 15 iş günü gibi bir süreçte tamamlanır genelde şanslıysanız.

Cuma gecesi İncehesap üzerinden sıvı soğutucu aldım. Ürün bu sabah ailem tarafından teslim alınmış. Ben eve geline video çekerek kutu açılımı yaptım. Sıvı soğutcunun radyatör borularından birisinde siyah bir leke fark ettim. Üzerine dokununca bariz bir kabarıklık hissettim. Malum sıvı soğutma olunca üzerine çok düşünmeden iade kararı aldım. Bunun yanında kutu içerisindeki termal macunun kapağı da açılmış etrafa dökülmüştü. İşlemci üzerine gelen soğutma bloğunun etrafında ise siyah lekeler vardı.
Müşteri temsilcisinin yönergeleri ile ürünün üzerine faturamı yapıştırdım ve sorunu ifade eden bir not düşerek bunu da yapıştırdım. Ardından İncehesap'ın bana gönderdiği şekilde dışına aynı ambalajı geçirdim ve Yurtiçi Kargo'ya verdim. Bu İncehesap üzerinden ilk değişim talebi tecrübemdi bir sorun çıkmaz değil mi?
Bir de tecrübeli olan arkadaşlar aydınlatabilir mi? Ne kadar sürede değişim gerçekleşir?
İncehesap genelde hızlı yapıyor ve hızlı dönüş sağlıyor bu tarz şeylerde. Ama ürünün bu şekilde gelmesine anlam veremedim. Aynı modelin siyahını aldım ben de bekliyorum. Umarım bende de böyle 2.el gibi çıkmaz.

İncehesap genelde hızlı yapıyor ve hızlı dönüş sağlıyor bu tarz şeylerde. Ama ürünün bu şekilde gelmesine anlam veremedim. Aynı modelin siyahını aldım ben de bekliyorum. Umarım bende de böyle 2.el gibi çıkmaz.
İthalat ve kargo süreçlerinde futbol topundan farksız bir muamele gördüğü için ürünleri kutu içerisindeki muhafazası ne kadar iyi olursa o kadar güzel elinize ulaşıyor. Bir macun eğer kutu içerisinde patlamış ve saçılmış geliyorsa ve ambalajı sıfır yeni açılan bir üründe de siyah lekeler varsa bu tamamen üreticinin işine verdiği önemin ne değerde olduğunu gösterir.

İthalat ve kargo süreçlerinde futbol topundan farksız bir muamele gördüğü için ürünleri kutu içerisindeki muhafazası ne kadar iyi olursa o kadar güzel elinize ulaşıyor. Bir macun eğer kutu içerisinde patlamış ve saçılmış geliyorsa ve ambalajı sıfır yeni açılan bir üründe de siyah lekeler varsa bu tamamen üreticinin işine verdiği önemin ne değerde olduğunu gösterir.
Kullanılmış bildiğiniz ürün. Test ürününün sıfır ürünle karışma olasılığı aklıma geliyor bir tek. Bitfenix kötü bir marka değil bunu yapacak kadar.

Hocam macun bayağı ufaktı zaten. Anakarta bağlama aparatların yanında kapağı açık geldi. Acaba darbe kaynaklı mı dedim ama kutunun hiçbir yerinde problem yok. İçinde sıvı soğutma sıvısı olan şişe var onda da bir sorun yoktu. Bende pek anlam veremedim nasıl oldu da o termal macunun kapağı açıktı.

Kullanılmış bildiğiniz ürün. Test ürününün sıfır ürünle karışma olasılığı aklıma geliyor bir tek. BitFenix kötü bir marka değil bunu yapacak kadar.

Evet o şüphe ile de yaklaştım ama kutunun iki tarafında da çifterli şekilde bant vardı o yuvarlak olanlardan ben açtım ilk olarak ama bilemiyorum bende çok şaşkınım.

Umarım hocam.

Bugün ürün elime ulaştı. Değişim gerçekleşmiş şekilde. Hasarlı ürüne nazaran gerçekten çok iyi paketlenmişti. Ürünü açtım bir de ne göreyim beyaz aldığım sıvı soğutmanın siyahı gönderilmiş. Teknik servis raporunun üzerinde kocaman siyah yazıyor.
Gönderdiğim ürün beyaz, kutuya yapıştırdığım kağıtta kocaman beyaz yazıyor. Acaba bu bir hata mı yoksa bilerek yapılan bir şey mi?

Dosya Ekleri

• IMG_20231229_115902.jpg
    IMG_20231229_115902.jpg
    135,1 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
Hatadır. Özensiz ve dikkatsiz olmalarından kaynaklı. Değiştirin eğer Beyaz setup için özellikle aldıysanız.

Hatadır. Özensiz ve dikkatsiz olmalarından kaynaklı. Değiştirin eğer beyaz setup için özellikle aldıysanız.

Evet beyaz setup için özellikle aldım. Müsteri temsilcisi geri gönderme kodu iletti. Destek maillerine ürünün fotoğrafını göndermemi ve durumu ifade etmemi istedi.
Dediklerini yaptım bakalım destek mailine bir dönüş bekliyorum. İlerleyen saatlerde kargoya vereceğim.
Kutunun ve paketin üzerine de durumu ifade eden notlar bıraktım beyaz ile değişmesi gerektiğini ifade ettim.

Geri
Yukarı