Teknosa bozuk iPad değişim süreci nasıl işliyor?

Ahwehota

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Eşimin kardeşine derslerinde kullanması için 10. nesil bir iPad aldık. Ürünü Teknosa'nın internet sitesi üzerinden almıştık. İlk gelen ürün bozuk çıktı. Sonrasında eşimin kardeşi değişim talep etti. Seğişim sonrası gelen ürün yamuk çıkmış ve hiç almadan iade etmiş. Devam eden süreçte Apple düzgün ürün gönderdiğini savunuyor. Teknosa'da gelen ürünü verdikleri için sorumluluk kabul etmiyor. Kargo şirketi sorumluluk kabul edip para ödemesi yapacaklarını söylemişler ancak o da ne zaman iade edeceğini belirtmemiş ve bu süreçte tablet 2000 TL zamlandı. Nasıl bir yol izleyebiliriz? Bu süreçte kime danışırsak sorunumuz daha hızlı çözülür? Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.

Hiç almadan iade etmiş ne demek hocam? Gelen kargocuya mı iade edilmiş, elinizde herhangi bir kargo tutanağı mevcut mu?

Hocam ürün Teknosa mağazasına gelmiş. Oradan garantiye gönderdiği için. Kutu yamuk olduğu için eşimin kardeşi de almamış. Oradakilere siz açın o zaman kutuyu demiş. Kutudan çıkan tablette yamuk olduğu için ben bunu istemiyorum demiş.

Hocam ürün Teknosa mağazasına gelmiş. Oradan garantiye gönderdiği için. Kutu yamuk olduğu için eşimin kardeşi de almamış. Oradakilere siz açın o zaman kutuyu demiş. Kutudan çıkan tablette yamuk olduğu için ben bunu istemiyorum demiş.

Anladım hocam, olay mağaza içerisinde oldu yani, kargo işi yok.

Hocam mağazaya gidip bir şekilde üst yetkiyle konuşun, sizin suçunuz olmamasına rağmen mağdur edildiğinizi iade istemediğinizi değişim istediğinizi belirtin. Böyle bir durumda müşteri memnuniyetini sağlamayacaklarsa Teknosa gibi yerler ne işe yarıyor ki?

Geri
Yukarı