İncehesap eksik kutu içeriğini bahane edip iade almıyor

Bu firmadan bir tane klavye sipariş ettim bana geldiği gibi aynı şekilde iade etmek için kargoya verdim. İade sebebimde urun kullanılmış olarak geldi klavye bilek desteğinde çizikler vardı. Bugün sabah aradılar klavyede tuş sökme aparatı mı ne eksikmiş o yüzden iade almıyorlarmış ben kutuyu açtığımda tuş aparatı vs yoktu. Zaten olasada klavyeyi iade etmişim napayım tuş şeyini. Böyle diyerek ya size geri göndereceğiz diyip kapattılar şimdi bu durumda ben bu firmaya tüketici hakem heyetine versem nasıl ispat edebilirim bu eksik şeyin bende olmadığını?

Bunun gibi firmalarda sık yaşanan bir durum. Ürünün yanında bahsettiğiniz şeyin gelmediğini söyleyin, yine olmazsa mahkeme dışında bir çareniz yok gibi.

Bunun gibi firmalarda sık yaşanan bir durum. Ürünün yanında bahsettiğiniz şeyin gelmediğini söyleyin, yine olmazsa mahkeme dışında bir çareniz yok gibi.
Söyledim hocam gelmesi gerekliymiş. Fabrikada koymamış olamazlar mı yani dedim olamaz diyor bide konuşan temsilci sanki fabrikada kendisi imal edip paketliyor. :D
Benim sormak istediğim şu ben bu mahkemeye çıkmadığını nasıl ispat edeceğim dedikleri zımbırtının.

Söyledim hocam gelmesi gerekliymiş. Fabrikada koymamış olamazlar mı yani dedim olamaz diyor bide konuşan temsilci sanki fabrikada kendisi imal edip paketliyor. :D
Benim sormak istediğim şu ben bu mahkemeye çıkmadığını nasıl ispat edeceğim dedikleri zımbırtının.
Ürünün kullanılmış gelmesi bile haklı çıkmanız için yeterlidir diye düşünüyorum.
Veya mahkemeyle uğraşmak istemiyorsanız o aparatı başka bir yerden bulup öyle gönderebilirsiniz, belki kabul ederler.

Geri
Yukarı