Elektronik İncehesap Gaming gecesi 15.09.2023

Daha önce Warcry kullandım. Doğru fan dizilimi ile çok iyi ısı değerleri almıştım. Warmech de kullandım ama onda ısı değerleri kötüydü. İçerideki sıcak havayı dışarı tahliye edebiliyorsak neden fırın veya akvaryum olsun ki ?

Daha önce Warcry kullandım. Doğru fan dizilimi ile çok iyi ısı değerleri almıştım. Warmech de kullandım ama onda ısı değerleri kötüydü. İçerideki sıcak havayı dışarı tahliye edebiliyorsak neden fırın veya akvaryum olsun ki ?

Sıkıntı doğru fan dizilimi ile alınan "çok iyi" ısı değerleri klasik mesh kasaların orta seviyelerine denk geliyor. O masrafı ettikten sonra ne kasalar var Warcry'ı hem soğutma performansı hem de kalitede ekmeksiz yer.

Bizde genel durumu biliyorsun "oo abi şekilli kasa, fazla fan iyidir" diye alınıp yamuk yumuk kullanmak. Yoksa bu tarzda Lian Li Dynamic de var ama adamlar yurtdışında basıyorlar en kaliteli AIO soğutmaları ve fanları kasa kendisine geliyor. Bizdeki gibi gariban usulü dizilimlere gelecek bir kasa değil bu.

Sıkıntı doğru fan dizilimi ile alınan "çok iyi" ısı değerleri klasik mesh kasaların orta seviyelerine denk geliyor. O masrafı ettikten sonra ne kasalar var Warcry'ı hem soğutma performansı hem de kalitede ekmeksiz yer.

Bizde genel durumu biliyorsun "oo abi şekilli kasa, fazla fan iyidir" diye alınıp yamuk yumuk kullanmak. Yoksa bu tarzda Lian Li Dynamic de var ama adamlar yurtdışında basıyorlar en kaliteli AIO soğutmaları ve fanları kasa kendisine geliyor. Bizdeki gibi gariban usulü dizilimlere gelecek bir kasa değil bu.
Evet kullanılacak diğer bileşenlerin önemi büyük, kasa içinde ısı üretecek parçalar sırasıyla GPU, CPU, RAM, MB CHIPSET. Mesela CPU iyi soğutabiliyorsan diğer bileşenlerin hepsi kasa içinde ısı biriktirir. Bu ısıyı dışarı tahliye etmek en doğrusu. İçeri giren havanın çok önemi olmuyor. Bunu Warmech kasada yaşamış ve sorunu tüm fanları dışarı üfleyecek şekilde konumlandırarak çözmüştüm. Corsair 7000d kullandım önde 3 adet 140mm fan vardı. İçeri güzel hava giriyordu ancak ROG Helios kadar iyi soğutamıyordu. Şuan da ROG Helios kullanıyorum. Önü Mesh değil. Özetle önemli olan kasadan ziyade kullanılacak sıvı soğutma, GPU marka model ve termal tasarımı iyi olan Ana kart.

@ION ROG Helios 7000D'den daha mı iyi performans sergiledi, ilginçmiş. İç hacim önemli lakin belki de kasanın aşırı büyük olması sürkilasyonun performansını azaltıyordu. Bende de 5 senelik 270R var soğutmasını çok beğeniyorum her ne kadar orta seviye olsa da sıvı soğutmaya ihtiyaç duymadan. Şu anda da baktım boşta kart 34 derecede takılıyor.

Screenshot_9.jpg

Gamepower Warcry almanızı tavsiye etmiyorum, dandik marka ve dandik ürünleri.

Ryzen 5 5600'ü TeknoBiyotik üzerinden satın alabilirsiniz bence. İncehesap üzerinde stoğu yok ve ne kadar indirime gireceği meçhul, 3.500'ü çok düşeceğini sanmıyorum.
Warcry alacağıma anakartı kutunun üstüne koyar kullanırım.
@BerkayZ87 'nin yaptığı kasa tier listinde üst sıralardaydı diye hatırlıyorum. Konu linki atamayacağım şuan teldeyim zor oluyor.

Bu klavye gelirse alınır mı? 2 hafta önce 2 bin TL'ye gelmişti. Aynı fiyattan almak mantıklı mı?

Bu klavye gelirse alınır mı? 2 hafta önce 2 bin TL'ye gelmişti. Aynı fiyattan almak mantıklı mı?

180 tl'ye bunun neredeyse aynısı Getorix Gk-45x satılıyor.

Geri
Yukarı