İncehesap muadil ekran kartı değişim rezilliği

Hocam THH değişim kararı verse bile eğer mağaza stoklarımızda yok derse para iadesi hakkı var.
Olabilir hocam, ben de detayına hakim değilim haklısınızdır. Tüketiciyi tamamen ortada bırakan bir sistem olmuş gerçekten.
İncehesap'ta XFX RX 5500 XTli 5 tane hazır sistem var her sistemden 10 tane stok olsa 50 tane ekran kartı eder mağduriyetimi gidermek için o hazır sistemlerin birinden feragat etmesi gerekiyor.
Katılıyorum. Mutlaka vardır stokları hazır sistemler içinde.

Olabilir hocam, bende detayına hakim değilim haklısınızdır. Tüketiciyi tamamen ortada bırakan bir sistem olmuş gerçekten.

Katılıyorum. Mutlaka vardır stokları hazır sistemler içinde.

Bence de mutlaka stok vardır fakat paramı çalmaya çalılşıyorlar.

Hocam artık şirketin insiyatifine kaldınız. Eğer bende kart yok diye söylerse mecbur para iadesi seçeneği kalır.

Yalan söylemiş olur bende kart yok diyerek.

Hocam THH değişim kararı verse bile eğer mağaza stoklarımızda yok derse para iadesi hakkı var.
Hocam buna dair kaynağınız var mı?

I- AYIPLI MAL VE HİZMETLER:
1- Satın aldığım ürün kısa bir süre içerisinde arızalandı fakat onarım yaptırmak istemiyorum. Değişim veya para iadesi hakkım var mıdır?

Evet, satın alınan malın ayıplı çıkması durumunda malın tüketiciye teslim tarihinden itibaren iki yıl içinde tüketicilerin, bedel iadesi, malın ayıpsız misliyle değişimi, ayıp oranında bedel indirimi veya ücretsiz onarımı isteme hakları vardır. Tüketici dilediği hakkı kullanmakta serbesttir. Satıcı tüketicinin talebini yerine getirmek zorundadır

Ben açıkçası buradan, tüketici iade istemediği sürece yapamazlar, tüketici hangisini isterse gerçekleştirmek zorundalar gibi anlıyorum. Daha düzgün bir kaynak bulamadım satıcının haklarıyla ilgili.

I- AYIPLI MAL VE HİZMETLER:
1- Satın aldığım ürün kısa bir süre içerisinde arızalandı fakat onarım yaptırmak istemiyorum. Değişim veya para iadesi hakkım var mıdır?

Evet, satın alınan malın ayıplı çıkması durumunda malın tüketiciye teslim tarihinden itibaren iki yıl içinde tüketicilerin, bedel iadesi, malın ayıpsız misliyle değişimi, ayıp oranında bedel indirimi veya ücretsiz onarımı isteme hakları vardır. Tüketici dilediği hakkı kullanmakta serbesttir. Satıcı tüketicinin talebini yerine getirmek zorundadır

Ben açıkçası buradan, tüketici iade istemediği sürece yapamazlar gibi anlıyorum. Daha düzgün bir kaynak bulamadım satıcının haklarıyla ilgili.
Hocam evet var biraz bekleyin lütfen.

I- ayıplı mal ve hizmetler:
1- satın aldığım ürün kısa bir süre içerisinde arızalandı fakat onarım yaptırmak istemiyorum. Değişim veya para iadesi hakkım var mıdır?

Evet, satın alınan malın ayıplı çıkması durumunda malın tüketiciye teslim tarihinden itibaren iki yıl içinde tüketicilerin, bedel iadesi, malın ayıpsız misliyle değişimi, ayıp oranında bedel indirimi veya ücretsiz onarımı isteme hakları vardır. Tüketici dilediği hakkı kullanmakta serbesttir. Satıcı tüketicinin talebini yerine getirmek zorundadır.

Ben açıkçası buradan, tüketici iade istemediği sürece yapamazlar, tüketici hangisini isterse gerçekleştirmek zorundalar gibi anlıyorum. Daha düzgün bir kaynak bulamadım satıcının haklarıyla ilgili.

Beni para iadesine ya da 800 TL vermeme zorluyorlar ama ben bu iki seçeneğide kabul etmiyorun.

Geri
Yukarı