İncehesap ölü pikselli monitör iadesi

Ölü piksel lafını araya karıştırırsan iade almamak için ellerinden geleni yaparlar. Sonu tüketici hakem heyetinde bitebilir. Beğenmedim gibisinden bir şey diyerek iade etmeye çalış. Amazon Hariç bütün firmalar ölü piksel konusunda zorluk çıkartıyor.

Çoğu firma 5 adete kadar pikseli iade almaz, hatta teknik servisler bile kabul etmez. Şans işi.
Çoğu insanın en büyük yanılgısıdır bu. Ne demek üç taneye beş taneye kadar almıyor. Ürünün kusur oranı yoktur. Kusurlu ürüne de Tüketici Kanununa göre ayıplı mal denir. Kusurun yani ayıbın azı çoğu yoktur. Siz ürünü alırken size taahhüt edilen şey ürünün herhangi bir ayıbının olmamasıdır. Alırken uyarmış olsaydılar ''Bu üründe üç yada beş ölü pixel çıkabilir. Ona göre alın.'' diye o zaman haklı olabilirdiniz ancak onun dışındaki hiçbir gerekçe ilgili firmaları haklı çıkarmaz. 1 tane dahi olsa ürünü iade etme yada yenisiyle( ayıpsız olanıyla) değiştirilmesini isteme hakkına sahipsiniz. Zorluk çıkarılırsa Tüketici Hakem Heyeti var. Orada da sonuç alamazsanız Tüketici Mahkemesi var. Haklarınızı ve hukukunuzu biliniz.​

Çoğu insanın en büyük yanılgısıdır bu. Ne demek üç taneye beş taneye kadar almıyor. Ürünün kusur oranı yoktur. Kusurlu ürüne de Tüketici Kanununa göre ayıplı mal denir. Kusurun yani ayıbın azı çoğu yoktur. Siz ürünü alırken size taahhüt edilen şey ürünün herhangi bir ayıbının olmamasıdır. Alırken uyarmış olsaydılar ''Bu üründe üç yada beş ölü pixel çıkabilir. Ona göre alın.'' diye o zaman haklı olabilirdiniz ancak onun dışındaki hiçbir gerekçe ilgili firmaları haklı çıkarmaz. 1 tane dahi olsa ürünü iade etme yada yenisiyle( ayıpsız olanıyla) değiştirilmesini isteme hakkına sahipsiniz. Zorluk çıkarılırsa Tüketici Hakem Heyeti var. Orada da sonuç alamazsanız Tüketici Mahkemesi var. Haklarınızı ve hukukunuzu biliniz.​
3-5 Ölü piksel muhabbeti biteli çok oldu aslında. 1 Ölü piksel dahi olsa garanti kapsamına girecek uluslararası bir kanun çıkmıştı ama Türkiye'de hükmü yok.

İncehesap'tan aldim. 1 adet ölü piksel cikti. 14 günü geçtiği için iade edemedim. PC topladigim için 1 ay sürmüştü sistemi toplamak o yüzden iade degisim hicbiri olmadi. Servise gönderdim ASUS 5 adet ölü pixeli değişim yapiyormus. Geri geldi monitör.

Yeni aldıysanız direkt iade edin, değişimle uğraşmayın.

Yani beğenmediğimi belirterek iade ederim eğer ölü piksel çıkarsa bu durumda bana sorun çıkartmazlar değil mi?

İnce hesaptan aldim. 1 adet ölü pixel cikti 14 günü geçtiği için iade edemedim PC topladigim için 1 ay sürmüştü sistemi toplamak o yüzden iade degisim hicbiri olmadi servise gönderdim ASUS 5 adet ölü pixeli değişim yapiyormus geri geldi monitör

Benim durumum farklı yeni alınan ve 14 gün geçmeden olan durumu kastediyorum.

Geri
Yukarı