İncline dumbbell press sonrası rotator cuff acısı

Baran Çelik1

Decapat
Daha fazla  
Merhaba dün incline dumbbel press yaptım ama hareketi yaparken sağ omzuma ağrı girdi. Umursamadım. Bugün uyandığımda iki omzumun da rotator cuff kısımları çok kötü ağrıyor. Antrenman öncesi çok fazla olmasa da ısınma hareketleri yaptım. Hareketi yaparken formuma dikkat etmeye çalıştım omuzlarımı ve kürek kemiklerimi arkaya atıp bel boşluğu verip göğüslerimi öne çıkartarak hareketi yaptım ama yine de omuzlarım çok ağrıyor. Sizce bu niye olur? Bu ağrının bir daha olmaması için önerebileceğiniz rotator cuff odaklı ısınma hareketleri varsa söylerseniz çok iyi olur. Cevaplarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Spora daha yeni başladıysan normal. Bundan bi önceki konunda da rotator cuff ağrısı ile alakalı bir şey yazmışsın. Neden bu bölgeye bu kadar taktın ki? Şayet rotator cuff kasında bi sakatlık varsa, doktor onayı ile çalışmalısın.

Spora daha yeni başladıysan normal. Bundan bi önceki konunda da rotator cuff ağrısı ile alakalı bir şey yazmışsın. Neden bu bölgeye bu kadar taktın ki? Şayet rotator cuff kasında bi sakatlık varsa, doktor onayı ile çalışmalısın.
Merhaba 3 aydır spora gidiyorum ve bu bölgeye takmak gibi bir durum yok. Başka hiçbir bölgede sıkıntı yokken maalesef bu bölgeden çok sıkıntı çekiyorum. Genelde 1 hafta içinde iyileşiyor ama tekrardan göğüs çalışınca yine aynı ağrı oluyor ve ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.

Ağrıyan kısımların Ön Deltoid Kasları olma ihtimali yok mu nasıl bu kadar eminsiniz?
Tam emin değilim sizin dediğiniz de olabilir.

Merhaba 3 aydır spora gidiyorum ve bu bölgeye takmak gibi bir durum yok. Başka hiçbir bölgede sıkıntı yokken maalesef bu bölgeden çok sıkıntı çekiyorum. Genelde 1 hafta içinde iyileşiyor ama tekrardan göğüs çalışınca yine aynı ağrı oluyor ve ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.
Demek ki bu bölgende bir sıkıntı var. Burdan çözüm bulamazsın, doktora git.

Geri
Yukarı