Indomie noodle körili paketi içinden çıkan körili sosu nasıl bir şey?

Noodle'ı eskiden hiç sevmezdim, bir hevesle tüm çeşitleri denedim. En beğendiğim spesiyal aromalı olan oldu, diğerlerini yenmeyecek kadar kötü buldum nedense.

Ayrıca paketin içindeki bahsettiğiniz şey yağ ve baharat karışımı.

Yiyecek diye bünyeye aldığın ilgili zımbırtı.

Kendi sitesinden alıntılayalım:

İÇİNDEKİLER
HAZIR NOODLE İÇERİĞİ: BUĞDAY UNU, BİTKİSEL SIVI YAĞ (PALM), TUZ, ASİTLİK DÜZENLEYİCİ (POTASYUM KARBONAT), EMULGATÖR (SODYUM POLİFOSFAT), KIVAM ARTTIRICI (GAM ARABİK), KABARTICI (SODYUM KARBONAT), VİTAMİN B2 (RİBOFLAVİN).

ÇEŞNİ VERİCİ KARIŞIM İÇERİĞİ: TUZ, AROMA ARTTIRICI (E621), ŞEKER, AROMA VERİCİ (TAVUK AROMASI), MAYA (SACCHAROMYCES CEREVİSİAE), SOĞAN TOZU, SARIMSAK TOZU, ZENCEFİL TOZU, KIRMIZI BİBER TOZU.

YAĞ: BİTKİSEL SIVI YAĞ (PALM), KÖRİ TOZU (<%2).

"içindekiler çoğu üründe var" tabi ki var, biraz glikoz sever hücrelerimizi zorlarsak endüstriyel tarım, üretim ve satış politikaları sebepli olarak "orjinal" bir yiyeceğin ne kadar zahmetli, pahalı ve raf ömrü konusunda lojistik sıkıntıları olduğunu anlayabilme ihtimalimizi göz ardı etmemeliyiz.

Palm muhteşem bir şey... Kanola gibi, makine yağından hallice. Tabi, yazın yediğin hurmalar deyimi geçerli. Yoksa bende fırçaları yalayıp düzeltip harika radyum çizgileri çeken kızları seviyorum saatlere, uzaktan, kurşun tabutlarda, betona gömülmüş.

Nasıl dijital dünyada bir hizmeti bedava kullanırken, mal sen isen, aynı şey yiyecekler için de geçerli - ki yiyecek sektörü karbon bazlı canlılar için zorunlu olduğundan, farmakoloji sektörü tarafından desteklenir.
Gidip kendin makarna yapıp, "tozu" diye konan şeylerin tozlarını alıp kendin koy, sonra da MSG gibi beyin kimyanı tatlı tatlı işleyen bir şey olmadan gerçek bir lezzetin farkına var.

MSG'yi dışkı üzerine döküp karıştırıp kaşıkla yedirseler, insanlar yiyebilir, öyle bir kimyasal etkisi var kendisinin. (Araştırmak isteyen MSG'nin kimyasal tarihine bakabilir, sonra da "zamanla" ortaya çıkan araştırmalar/etkiler durumlarına.)

Yüzünden örnek gülücükler 20 sene sonraki pub med makale istatistikleri dahilinde eksilmesin @serdar1986 :
Hehe(msg)
Ehehe(palm)
Nihoha(palm)
Daha da güzel gülümsemeler için oksijen ve glikoz sever hücreler azıcık fora edilmesin mi sağduyuya.
1670344703825.png

Son düzenleme:
İçinde msg mevcut, yediren şey bu. Tavuk tadı versin diye tavuk aroması eklenmiş. Alinip yenmeyecek bir ürün...

O zaman firmanın bana mail ile gönderdiği palm yağı ile ilgili detaylı açıklamayı okumanı tavsiye ederim
Indomie noodle olarak palm yağını kullanma nedenlerimizden birkaçını sıralarsak;
Palm yağı kolesterol içermemektedir ve palm yağının içindeki bazı bileşenlerin kolesterol sentezini azalttığı ve engellediği bilinmektedir.
Palm yağı a vitamini ve e vitamini öncüsü olan besin bileşenlerini içermektedir.
Palm yağı, tokoferoller ve karotenler gibi çok fazla antioksidan içerir.
Palm yağı, içindeki doymuş ve doymamış yağ asitleri ile dengeli bir yapıya sahiptir. Bu denge ile palm yağı diğer yağlara oranla kan yağlarına daha olumlu etkiler sağlamaktadır.
Palm yağı oda sıcaklığında yarı katıdır. Bu nedenle palm yağının hidrojenizasyona ihtiyacı yoktur ve uzun raf ömrüne sahiptir. Bu bilgilere ek olarak, proses gereği uyguladığımız kızartma işleminin sıcaklık aralığı ve sürekli taze yağın kızartıcıya ilavesi ile yağımızın dayanıklılığını arttırdığımızı ve yağ kalitemizin devamlılığını sağladığımızı sizlerle paylaşmak isteriz.

Gereksiz yağ içeren ve iştah açıcı bir ürün. Yenmesini tavsiye etmiyorum. Tok tutmuyor üstüne daha da acıktırıyor. Kilo vermek istiyorsanız kesinlikle uzak durmalısınız.

O zaman firmanın bana mail ile gönderdiği palm yağı ile ilgili detaylı açıklamayı okumanı tavsiye ederim
Indomie noodle olarak palm yağını kullanma nedenlerimizden birkaçını sıralarsak;
Palm yağı kolesterol içermemektedir ve palm yağının içindeki bazı bileşenlerin kolesterol sentezini azalttığı ve engellediği bilinmektedir.
Palm yağı a vitamini ve e vitamini öncüsü olan besin bileşenlerini içermektedir.
Palm yağı, tokoferoller ve karotenler gibi çok fazla antioksidan içerir.
Palm yağı, içindeki doymuş ve doymamış yağ asitleri ile dengeli bir yapıya sahiptir. Bu denge ile palm yağı diğer yağlara oranla kan yağlarına daha olumlu etkiler sağlamaktadır.
Palm yağı oda sıcaklığında yarı katıdır. Bu nedenle palm yağının hidrojenizasyona ihtiyacı yoktur ve uzun raf ömrüne sahiptir. Bu bilgilere ek olarak, proses gereği uyguladığımız kızartma işleminin sıcaklık aralığı ve sürekli taze yağın kızartıcıya ilavesi ile yağımızın dayanıklılığını arttırdığımızı ve yağ kalitemizin devamlılığını sağladığımızı sizlerle paylaşmak isteriz.

Palm yağı damarlarda plak oluşturup kalp krizi riskini artırabiliyor. Palm yağının birçok zararı var. Ayrıca o yağ bağımlılık yapan maddeler de içermekte.

Yeni konular

Geri
Yukarı