İngilizce çalışma programı tavsiyesi

mahmutxd07

Decipat
Daha fazla  
Yeni yılda benim için hayatımın en zor şeyi olan İngilizce öğrenmeye bir adım atmak istiyorum. 22 yaşındayım. Çok basit kalıplar dışında hiçbir şey bilmiyorum.

0'dan hangi konulara çalışmam gerektiğiyle bir programa ihtiyacım var.

Aklımdakiler şöyle;
-> YouTube videolarıyla A1 - A2 şeklinde defter tutarak öğrenmek. (burada kaynak yardımına ihtiyacım var)
-> Duolingo ve voscreen kullanmak.
-> Dizi ve filmleri İngilizce izlemek ama çoğunluğu hiç anlamadığım için şu an bulaşmıyorum.
-> Yabancı arkadaş edinip mesajlaşmak.

Önerilerinize ve tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Son düzenleme:
Yeni yılda benim için hayatımın en zor şeyi olan İngilizce öğrenmeye bir adım atmak istiyorum. 22 yaşındayım. Çok basit kalıplar dışında hiçbir şey bilmiyorum.

0'dan hangi konulara çalışmam gerektiğiyle bir programa ihtiyacım var.

Aklımdakiler şöyle;
-> YouTube videolarıyla A1 - A2 şeklinde defter tutarak öğrenmek. (burada kaynak yardımına ihtiyacım var)
-> Duolingo ve voscreen kullanmak.
-> Dizi ve filmleri İngilizce izlemek ama çoğunluğu hiç anlamadığım için şu an bulaşmıyorum.
-> Yabancı arkadaş edinip mesajlaşmak.

Önerilerinize ve tavsiyelerinize ihtiyacım var.
Hocam naptınız nasıl gidiyor ? detaylı yazarsanız kullandığınız şeyleri veya yaptıklarınızı ben yardımcı olabilirim

Hocam naptınız nasıl gidiyor? Detaylı yazarsanız kullandığınız şeyleri veya yaptıklarınızı ben yardımcı olabilirim

Hocam daha hiçbir şey yapmadım diyebilirim.
Bazılarına soruyorum, kelime ezberle diyor. Bazıları gramer çalış diyor. Bazıları dizi izle oyun oyna falan diyor.

Duolingo ve voscreen kullanmaya devam ediyorum, ama geliştiğimi veya öğrendiğimi düşünmüyorum.

Para verip bir İngilizce kursuna falan katılmam gerekecek gibi duruyor.

Herkes tabii aynı şekilde öğrenemez ama bana mantıklı gelen şey önce dilin kurallarını yani gramerini öğrenmek, zaten bu yolda birkaç şey öğreneceksiniz, bundan sonra da yaptığınız şeyleri o dilde yapmak mesela kitap okuyorsanız İngilizce okuyun, film izliyorsanız İngilizce izleyin. Ezberlemekle olacak iş değil zaten ezberlemenin bir mantığı yok, kullandıkça kelimeler aklında kalır zaten aklında kalıyorsa sıklıkla kullanıyorsundur. Tabii ki kurslara katılmanız iyi olacaktır fakat ilk seçeneğiniz güvenilir birinden özel ders almak olmalı.

Herkes tabii aynı şekilde öğrenemez ama bana mantıklı gelen şey önce dilin kurallarını yani gramerini öğrenmek, zaten bu yolda birkaç şey öğreneceksiniz, bundan sonra da yaptığınız şeyleri o dilde yapmak mesela kitap okuyorsanız İngilizce okuyun, film izliyorsanız İngilizce izleyin. Ezberlemekle olacak iş değil zaten ezberlemenin bir mantığı yok, kullandıkça kelimeler aklında kalır zaten aklında kalıyorsa sıklıkla kullanıyorsundur. Tabii ki kurslara katılmanız iyi olacaktır fakat ilk seçeneğiniz güvenilir birinden özel ders almak olmalı.

Hocam gramer çalışacağım bir kaynak tavsiyeniz var mı? Şu an özel ders veya kurs için durumum yok. 3-4 ay sonra halledebileceğim gibi duruyor. Bu süreçte neler yapabilirim?

Hocam gramer çalışacağım bir kaynak tavsiyeniz var mı? Şu an özel ders veya kurs için durumum yok. 3-4 ay sonra halledebileceğim gibi duruyor. Bu süreçte neler yapabilirim?
Ben herhangi bir kaynak öneremiyorum pek bilgim yok, ben dershaneye giderken DİLKO kullanıyorduk güzeldi gayet fakat onlar da biraz pahalıydı ki yabancı dil kitapları hep pahalı. Biraz araştırmanız bence yeterli olacaktır zaten grameri yanlış öğretme gibi bir şeyin olacağını sanmıyorum, genel olarak daha çok satın alınan büyük ihtimal ile insanların birbirine daha çok önerdiğidir ama siz yine yorumlara bakarak satın alın bence.

3-4 ay sürecinde gramere elinizde kaynak olmasa da başlayabilirsiniz bence YouTube'da İngilizce öğreten birçok kanal vardır eminim ki, elinizde yalnızca defter kalem bulunuyorsa bile kendinizce notlar çıkarabilirsiniz, hatta belki de kitap gibi kaynaklar aramanıza bile gerek yok gibi düşünüyorum. YouTube'daki bazı öğretmenler tabi size kitap önerecektir ama gramer kitabı onlar anlattıktan sonra öyle bir kenarda durur, kapsamlı ve sizin öğreneceğiniz tarzda anlatan birini bulursanız oralardan gayet de tek başınıza öğrenirsiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı