İngilizce için çalışma programı önerisi

brouser_prof

Centipat
Daha fazla  
Pazartesi: "kelime"
Salı: "gramer"
Çarşamba: "reading"
Perşembe: "writing"
Cuma: "listening"
Cumartesi: "speaking"
Pazar: "kafama göre takılıyorum"

Bilgilendirme: Seviyem A2 ve B2'ye kadar gelmek istiyorum. Şimdilik böyle çalışıyorum, devam etmeli miyim?

Bilgilendirme: Seviyem A2 ve b2'ye kadar gelmek istiyorum. Şimdilik böyle çalışıyorum, devam etmeli miyim?

Devam etmelisiniz els reading yazın Google PDF çıkacak bir tane o PDF'i okuyun hocam kelimeleride oradan çıkartıp quizlete yazın oradan sürekli oyun şeklindde size kelimeleeri soruyor öyle çalışabilirsiniz.

Duolingo kullanmanı öneririm sadece bir haftada iyi ve detaylı bir ingilizce seviyesi gördüm herşeyin üzerinde iyice duruyor ve aynı zamanda sıkmıyor insanı yani DUOLİNGO KULLAN

Veya aynı şekilde busuu adlı uygulamayı kullanabilirsin

Duolingo kullanmanı öneririm sadece bir haftada iyi ve detaylı bir ingilizce seviyesi gördüm herşeyin üzerinde iyice duruyor ve aynı zamanda sıkmıyor insanı yani DUOLİNGO KULLAN

Veya aynı şekilde busuu adlı uygulamayı kullanabilirsin
Duolingo yu kullandım ama o A2 ye kadar anca getirir

Devam etmelisiniz els reading yazın Google PDF çıkacak bir tane o PDF'i okuyun hocam kelimeleride oradan çıkartıp quizlete yazın oradan sürekli oyun şeklindde size kelimeleeri soruyor öyle çalışabilirsiniz.
Öyle çalışıyorum çok iyi oluyor aklımda kalıyor

Bence bu şekilde ayırmak yerine belli bir kitaptan ilerleyin derim. Çünkü günlere ayırmak yerine seviyeye göre konulara ayırır. Örneğin Past Perfect konusunu grammar olarak öğretir, readinglere daha fazla yerleştirerek öğretir, listeninglere koyarak kullanığınızı da alıştırır. Ayrıca ünite ünite yine seviyeye göre vocablere de yer verir.

*Uygulamalar ile İngilizce öğrenmek bence zor. Kitap daha iyi olacaktır. Oxford'un kitabına bakabilirsin internette pdf'leri de vardı zaten.

Bence bu şekilde ayırmak yerine belli bir kitaptan ilerleyin derim. Çünkü günlere ayırmak yerine seviyeye göre konulara ayırır. Örneğin Past Perfect konusunu grammar olarak öğretir, readinglere daha fazla yerleştirerek öğretir, listeninglere koyarak kullanığınızı da alıştırır. Ayrıca ünite ünite yine seviyeye göre vocablere de yer verir.

*Uygulamalar ile İngilizce öğrenmek bence zor. Kitap daha iyi olacaktır. Oxford'un kitabına bakabilirsin internette pdf'leri de vardı zaten.
Her birini bir güne ayırmak daha verimli oluyor bence her gün 4 saat civarı çalışmaya başladım

Cambly di sanırım adını hatırlamıyorum speaking gününde oradaki hocalarla konuşuyorum çok iyi oluyor :)

Bence bu şekilde ayırmak yerine belli bir kitaptan ilerleyin derim. Çünkü günlere ayırmak yerine seviyeye göre konulara ayırır. Örneğin past perfect konusunu grammar olarak öğretir, readinglere daha fazla yerleştirerek öğretir, listeninglere koyarak kullanığınızı da alıştırır. Ayrıca ünite ünite yine seviyeye göre vocablere de yer verir.

*Uygulamalar ile İngilizce öğrenmek bence zor. Kitap daha iyi olacaktır. Oxford'un kitabına bakabilirsin internette PDF'leri de vardı zaten.

Ben B1 İngilizce biliyorum ve şu ana kadar 1 kez bile çalışmadım hep dizi film veya oyunlardan dizi film en önemlisidir çünkü alt yazılı izlersiniz telaffuz öğrenirsiniz kelime öğrenirsiniz anlam öğrenirsiniz yazılışını öğrenirsiniz ağzınızda alışır.

Ben B1 İngilizce biliyorum ve şu ana kadar 1 kez bile çalışmadım hep dizi film veya oyunlardan dizi film en önemlisidir çünkü alt yazılı izlersiniz telaffuz öğrenirsiniz kelime öğrenirsiniz anlam öğrenirsiniz yazılışını öğrenirsiniz ağzınızda alışır.
Bu sene LGS ye girdim o yüzden film dizi oyun vs. pek vakit ayırmadım o yüzden İngilizcem berbat oldu

A2 ye okul sayesinde değil Roblox sayesinde geldim diyebilirim

Bilgilendirme: Seviyem A2 ve B2'ye kadar gelmek istiyorum. Şimdilik böyle çalışıyorum, devam etmeli miyim?

Bu kadar sıkı bir sistemi bünyen kaldırmaz, çabuk sıkılırsın.

Reading ve listening bir süre Lingua'daki gibi çalışırsın. Paragraf + sorular olarak. Bir süre sonra da yabancı dizi izleyin İngilizce alt yazılı. Hem dinleme hem de okuma yapmış olursunuz. Profesyonel sınama şeklinde değil ama pasif öğrenme moduna alırsınız kendinizi.

Gramer + kelime için ders gibi çalış. Ama diğerlerini hayatına yedir. Yukarıda dediğim gibi dizilere yönel. Soyal applerden arkadaş edin oyunlardan arkadaşlar edin. Speaking ve Writing'i öyle çözerseniz. Bu sizin için sıkıcı olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı