İngilizce gramer nasıl geliştirilir?

sasi

Hectopat
İngilizcem kelime bakımından mükemmele yakın fakat gramerin aşırı kötü mesela örnek vermek gerekirse tense konuları veya zaman kalıpları ing, if, to, be filan o tarz ara bağlantıları nasıl geliştirebilirim?

İnsanlarla ingilizce konuşarak yada yazışarak pratik yapabilirsin, yada hatta daha ilerisine gidip cihazlarının dillerini ingilizce yapabilirsin (pek işe yaramaz ama benim için gizlilik adına yarıyor). Yada daha basitçe Duolingo tarzı şeyler kullan.

İngilizcem kelime bakımından mükemmele yakın fakat gramerin aşırı kötü mesela örnek vermek gerekirse tense konuları veya zaman kalıpları ing, if, to, be filan o tarz ara bağlantıları nasıl geliştirebilirim?
Cambly gibi bir uygulama kullanabilirsiniz.
Eğer paralı bir şeyler istemiyorsanız Duolingo'yu indirip deneyebilirsiniz.
Eğer onlar da işe yaramazsa hep İngilizce altyazılı İngilizce kaynak tüket. Türkçe tüketme.

Kurs alıp öğrenmiştim fakat kullanmayınca unutuluyor. O yüzden konu anlatımı ile öğrenip gerisini pratik ve okuma ile geliştirirsin. Ben kursu aldıktan sonra okuduğum ve dinlediğim şeyleri kalıp olarak öğrenip kullanmaya başladım.
Bende böyle birşey var ben hiç derslerden kurslardan öğrenmiyorum direkt oyunlarda konuşmalarda ingilizce yazıyorum kullanıyorum cihazlarımın ana dili bile ingilizce.

ChatGPT'yi önermem. Oyunları veya cihazlarını İngilizce yapabilir.
Veya sevdiği konulardan video izlerken hep İngilizce izleyebilir.
Yardım alabilir manasında yazmıştım hocam, şahsen ben İngilizce cümle gördüğümde anlamazsam ChatGPT'ye soruyorum hangi kelimenin nerde niçin olduğunu bile söylüyor.

Yardım alabilir manasında yazmıştım hocam, şahsen ben İngilizce cümle gördüğümde anlamazsam ChatGPT'ye soruyorum hangi kelimenin nerde niçin olduğunu bile söylüyor.
Ben en basitinden kelimeyi sonuna "ne demek" veya "meaning" getirerek yazıyorum, çıkıyor.
Cümleyi direkt sormaya gerek yok, sadece kelimeyi sorarsa cümleyi ona göre dizip cümledeki ögelerin sırasını oturtabilir.

Geri
Yukarı