İngilizce kelime nasıl öğrenilir?

Yusufc44

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar yazılıma ilgim var ve bunun için İngilizce geliştirmek istiyorum sanırım minimum 2 haftadır uğraşıyorum ve kelimeleri bilirsem iyi kötü cümle kurabiliyorum yabancılar beni anlayabiliyor aynı şekilde kelimeyi bilirsem karşının dediğini de anlıyorum ama kelime bilgimin az olduğunu fark ettim atıyorum W3School'dan JavaScript'in tutorialına okuyup anlayamıyorum çünkü oradaki çoğu kelimeyi bilmiyorum böyle makale, haber, tutorial okuyabilecek seviyeye gelmek istiyorum ne yapmalıyım kelime haznemi hızlı bir şekilde nasıl genişletebilirim?

Sana kendi tavsiyem olan ve deneyip başardığım bir yolu söyleyeyim İngilizcem çok kötüydü ve hiçbir kelimeyi bilmiyordum ve sonra bir ara bir diziye merak saldım bu dizinin Türkçe dublajı yoktu bu yüzden alt yazılı dinliyordum birkaç ay boyunca düzenli olarak izledim ve artık kelimeleri ayırt edebildiğimi fark ettim ikinci yöntem ise İngilizcede en çok kullanılan 100 kelime veya 300 kelime ezberlemek bunu nasıl yaparsın bir kağıt parçasına ilk önce ingilicesini yaz kağıdın arka kısmına Türkçeyi kağıdı eline aldığında Türkçe kısmı gelirse İngilizcesini bilmeye çalış eğer arka kısmı olan İngilizce kısmı gelirse türkçesini hatırlamaya çalış hatırlamassan kağıdı çevir ve cevabına bak böylelikle ben bu yöntemi yaparak İngilizce seviyemi arttırdım.

Ben şuan B2 seviyesindeyim, ve her hangi bir özel eğitim vs. olmadan online oyunlarda insanlarla konuşarak öğrendim, kelime öğrenmek istiyorsan sosyal medyada veya oyunlarda birileriyle konuşup dediklerine çeviriden bakabilirsin. Böylelikle o kelimeler aklında kalır.

Ben şu an B2 seviyesindeyim, ve herhangi bir özel eğitim vs. olmadan Online oyunlarda insanlarla konuşarak öğrendim, kelime öğrenmek istiyorsan sosyal medyada veya oyunlarda birileriyle konuşup dediklerine çeviriden bakabilirsin. Böylelikle o kelimeler aklında kalır.

Bana İngilizce konuşacabileceğim bir oyun veya platform önerebilir misiniz?

Sana kendi tavsiyem olan ve deneyip başardığım bir yolu söyleyeyim ingilizcem çok kötüydü ve hiçbir kelimeyi bilmiyordum ve sonra bir ara bir diziye merak saldım bu dizinin Türkçe dublajı yoktu bu yüzden alt yazılı dinliyordum birkaç ay boyunca düzenli olarak izledim ve artık kelimeleri ayırt edebildiğimi fark ettim ikinci yöntem ise ingilizcede en çok kullanılan 100 kelime veya 300 kelime ezberlemek bunu nasıl yaparsın bir kağıt parçasına ilk önce ingilicesini yaz kağıdın arka kısmına Türkçeyi kağıdı eline aldığında Türkçe kısmı gelirse ingilizcesini bilmeye çalış eğer arka kısmı olan İngilizce kısmı gelirse türkçesini hatırlamaya çalış hatırlamassan kağıdı çevir ve cevabına bak böylelikle ben bu yöntemi yaparak İngilizce seviyemi arttırdım.

Aynı şekil teker teker Google çeviriden telafuzlarınada bakarsa kendisini bayağı bu konuda geliştirir.

Yazılıma ilgim var ve İngilizcemi geliştiriyorum diyorsunuz. Ancak bu sadece kelime bilerek olmaz. Sadece kelime öğrenerek dil öğrenilmez çünkü dil bir bütündür. Bir cümledeki bazı kelimeleri bilseniz bile bazen cümle yapısından dolayı anlayamayabilirsiniz. Bu yüzden İngilizcenizi geliştirmek istiyorsanız, gramer bilgisi, okuma bilgisi, dinleme bilgisi, yazma ve konuşma bilgilerini de ele almanızı öneririm. Çünkü bu size artı olarak dönecektir. Sorunuza gelirsek, kelime öğrenmek için bence bol bol okuma yapın ve okurken metnin içindeki bilmediğiniz kelimeleri ya not alın ya da Quizlet, Memrise gibi uygulamalar kullanarak öğrenin. Bu uygulamalar; siz o uygulamaya kelimeleri yüklediğinizde, siz öğrenene kadar size alıştırma yaptırır ve öğretmeye çalışır. Şahsen ben Quizlet’i çok kullandım. Tabii ki de farklı öğrenme yöntemleri var. Kartın önüne İngilizcesini arkasına Türkçesini yazmak gibi. Burada karar sizindir. Kelime öğrenirken tekrar sistemi çok önemlidir. Kelime öğrenmek nankördür. Tekrar etmezseniz unutursunuz. Bu yüzden düzenli tekrar olmazsa olmazlardandır. Ek olarak öğrendiğiniz kelimeleri cümle içinde kullanabilirsiniz. Kendi cümlelerinizi yazmaya çalışın. Bu ek olarak yazma becerilerinizi de geliştirir. İlla komplike cümle yazmak zorunda değilsiniz. Örneğin, hesitate: tereddüt etmek demektir. Örnek cümle ise: Paul didn’t hesitate at all. (Paul, hiç tereddüt etmedi.) Bunun gibi yapabilirsiniz. Benim şimdilik aklıma gelenler bunlar. Sormak istediğiniz bir şey olursa yazabilirsiniz. İyi çalışmalar dilerim.

Good Luck !

Geri
Yukarı