İngilizce nasıl öğrenilir?

Emirhan5445

Decipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Öğrenmek için yaklaşık 2 senem var ücretli ücretsiz fark etmez sıfırdan başlayarak nasıl öğrenebilirim? Dizi şarkı tarzı şeyler işe yaramıyor. O tarz şeyler önermeyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 2 yıl boyuna hiç çalışmadım, sadece oyunlardan Discord'dan vs tanıştığım yabancı kişiler ile konuşa konuşa fazla akıcı olmasa da kendimi ifade ederken zorlanmayacak derecede geliştirdim ingilizcemi. En önemlisi tecrübe. Ne kadar öğrenirseniz öğrenin tecrübeniz yoksa bir işe yaramaz.

İşte benim konum :)
Discord'da İngilizce kanalları var orada sohbet odalarına girebilirsin ve sohbet ederek gelişim sağlayabilirsin bir de İngilizce seviyen gerçekten sıfır ise Türkçe dublaj alt yazı ile film dizi izleyebilirsin ama orta seviye kadar ingilizcem var diyorsan İngilizce dublaj Türkçe altayzı film izle veya eğer istersen benimle pratik yapabilirsin ama ben her zaman müsait değilim yinede yaz sen.

Öğrenmek için yaklaşık 2 senem var ücretli ücretsiz fark etmez sıfırdan başlayarak nasıl öğrenebilirim? Dizi şarkı tarzı şeyler işe yaramıyor. O tarz şeyler önermeyin.

Yasak olmasa birkaç ayıp söz söylerdim şimdi :D. Şarkı işe yaramaz da sitcom tarzı diziler kesinlikle işe yarıyor. TR alt yazılı izleme tabii enayi gibi. Ama sıfırsan şu anda dizilerle olmaz. Gidebiliyorsan İngilizce kursuna git. Hem öğretmenlerle çalışırsın hem de sınıf ortamında çok daha etkili oluyor öğrenme. Benim İngilizcem C-1 seviyesi. Önce İngilizce kursu sonra az çok bir şeyler anlamaya başladığında dizi. Diziler sana işe yaramıyormuş gibi geliyor olabilir ama sadece kulak aşinalığı bile seni üst seviyeye çıkartıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı