İngilizce nasıl geliştirilir?

Hocam bir dil ezberle öğrenilmez. Altyazısız dizi falan izleyin. Aşinalık denilen kavram çok önemli. Bir de A2-B1 diye bir aralık yok. Çok geniş.

Arkadaş durumumuz yok demiş, yüksek ihtimalle Türkiye'de, bunlardan herhangi birine ihtiyaç duyacağını düşünmüyorsunuz herhalde. Ayrıca Türkiye'de bu dediklerinizin hiçbiri gerekli değil. Müfredat İngiliz İngilizcesine bağlı.

Arkadaşın dediğine göre yazmadım, sadece senin Amerikan ve İngiliz İngilizcesi var sözüne istinaden diğerleri İngilizce ve en kolay öğrenilen Australya İngilizcesi ayrıca hangi İngilizce derken Kuzey Amerika mı, Oxford İngilizcesi mi mahiyetinde sordum. Lafları başka yerlere çekme istersen.

@coreter fark ettiysen cümlemde "sadece" diye bir kelime yok, ben Türkiye'de kullanabileceklerini söyledim. Çok kez ABD'yi ziyaret etmiş biri olarak eyaletler arası değişim olduğunu ben de biliyorum. Sadece bu değişimler Türkiye'de olmuyor. Arkadaş Amerika/İngiltere/Avustralya/İskoçya'ya gideceğim yazmamış.

Ben 15 yaşındayım ve şuan İngilizce seviyem B2, Ocak ayında C1 olacağım muhtemelen.
Ben 8-9 yaşımdan beri genelde takas yaptığımız oyunları oynuyorum o oyun sayesinde İngilizcem büyük ölçüde gelişti diyebilirim.Oyunlarda genelde sokak dili kullanıldığı için grammer kısmını okulda ve gittiğim kurslarda öğrendim. Kurslara gidip grammer kısmını halledersiniz pratik kısmını ise oyunlarda konuşarak ya da internet üzerinden yabancı insanlarla konuşarak halledebilirsin.

Ben genelde yabancı dizi izliyorum. Sonra kendi kendime konuşuyorum ingilizce. Karşımda biri varmış gibi yapınca hem yanlış bir şey söylemekten korkmuyorum hem de aklımda kalan cümle kalıplarını tekrar ediyorum.

İngilizce bence bebek gibi öğrenilmeli. Bebekler kelimelerin anlamını bilmiyor ve görerek öğreniyor. Siz neden öğrenemeyesiniz? Önce İngilizce dizileri Türkçe altyazılı, sonra İngilizce altyazılı, sonra ise altyazısız izleyin. Böyle böyle öğrendiğinizi düşündükten sonra İngilizce basitten zora kitaplar okumaya başlayın.

Not: Direkt olarak İngilizce altyazı ile de başlayabilirsiniz isterseniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı