İngilizce Nasıl Geliştirilir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

krejwd

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Başlıktan da anlaşılacağı üzere ben İngilizcemi geliştirmek istiyorum. En azından anime ve yabancı dizileri anlayabilecek kadar. Şu anda izlediğim animeleri Türkçe altyazı ile izliyorum fakat az önce de dediğim gibi ben artık İngilizce öğrenip İngilizce altyazılı bir şekilde izlemek istiyorum. Şu anda A1 seviyesinde bir İngilizceye sahibim, İngilizcemi en azından B1 seviyesine çıkarmak için nasıl bir yol izlemeliyim? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

İnternetten native öğretmenleri ile ders alabilirsin, İngilizce şarkı sözlerini ezberleyip türkçelerine bakabilirsin, ve İngilizce film izleyebilirsin.

Çocuklar için yapılmış olan İngilizce videoları izleyebilirsin. Bunun yanında, İngilizce öğrenmek isteyen insanlar için yapılmış kitaplar var, bunların da yardımı büyük olacaktır başlangıçta.

WoW barrens chat, şaka yapmıyorum =)

Tam anlamı ile öğrenmek istiyorsanız yurtdışındaki bir dil kursuna birkaç ay süre yada yıllık olarak gitmek en garanti öğrenme yöntemidir. Sadece kursa gitmekle kalmıyor insanlarla konuşarakta sosyalleşmiş ve gelişmiş oluyorsunuz. Tabii biraz maddiyat ve zaman istiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı