İngilizce nasıl geliştirilir?

Sosyal Mesafe

Centipat
- Seviyem B1. Filmlerde ve oyunlarda temayı, o an neyi anlatmak istediğini anlayabiliyorum ama cümle cümle odaklanıp çevirmeye çalıştığımda çeviremiyorum.

- Telafuzda da sıkıntım var, İngilizce fonemleri çıkaramıyorum.

- Sohbetlerde yetersizim. Konuşma başlatamıyorum; başkası başlatırsa da -birisi bana bir şeyler sorduğunda- cevaplarım hep kısa ve basit kalıyor.

İngilizcemi nasıl geliştiririm?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sesli sohbete sahip bir oyun oynuyorsanız konuşma için velinimet. CS:GO`da telaffuzumu inanılmaz geliştirdim, inanın bana. Anlık olarak bir cevap vermeniz gerektiği için hemen bir yerlerden bulup konuşuyorsunuz, bu yararınıza. Telaffuz için YouTube`ta bir nimet, şarkıları sözleri ile dinlerseniz yararınıza olur. Kısa cevaplar vermeniz sadece yazışmaya odaklandığınızdan kaynaklanıyor muhtemelen. Çevirileri tam yapabilmek için ise makaleler okuyabilirsiniz sonra onları çevirebilirsiniz, yanlışlarınız olsa bile, deneye deneye doğrusuna ulaşılıyor. Ben İngilizce günlük tutuyordum bu da işe yarıyor, cümleleri seçip kullanmanızda tabii sonra bunları bir güzel sesli okuyun. İngilizcem aşırı kötüydü, bu tür şeyler yaparak gerçekten geliştirdim.

Dizi, film izlemek listening için çok işe yarıyor, gerek telaffuzları gerek cümle kalıpları olarak. Onun dışında biraz kelime çalışıp reading yapın ağırlıklı olarak. Reading'te kelime, cümle kalıpları, kelimelerin nerde ve nasıl kullanıldığı, okuma hızınız gelişir.

- Seviyem B1. Filmlerde ve oyunlarda temayı, o an neyi anlatmak istediğini anlayabiliyorum ama cümle cümle odaklanıp çevirmeye çalıştığımda çeviremiyorum.

- Telafuzda da sıkıntım var, İngilizce fonemleri çıkaramıyorum.

- Sohbetlerde yetersizim. Konuşma başlatamıyorum; başkası başlatırsa da -birisi bana bir şeyler sorduğunda- cevaplarım hep kısa ve basit kalıyor.

İngilizcemi nasıl geliştiririm?
Telaffuzla ilgili Youtube'da bedava çok güzel içerikler var. Bunlara kesinlikle vakit ayır. Bir tane link bırakıyorum bununla başlamanı öneririm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dizi, şarkı dinlemek falan elbette yararlı ancak bu şekilde sadece buna yönelik videolar izlemek çok daha yararlı olur.
Konuşma ve yazma becerilerini geliştirmek için yapabileceğin tek şey daha fazla pratik. Kollarını çalıştırmadan kol kası yapamazsın değil mi? Dinleme ve okuma becerilerin gelişmiş. Bacaklar şekle girmiş diyelim. Karın kası da yapmışsın. Ama hiç kol çalışmamışsın (yazma, konuşma). Bunu böyle düşün. Her gün bir şeyler yazmaya ve konuşmaya çalış. Konuşacak hiç kimse yoksa kendi kendine konuş. Ben lise zamanlarında kendi kendime bin saat konuşmuşumdur. Yazacak kimse yoksa günlük yaz, hikaye yaz. Seçenek çok...

Yeni konular

Geri
Yukarı