İngilizce nasıl geliştirilir?

"Dizi film müzik bunlar yararlı olacak şeyler değil. " :kararsız: 19 yaşındaki bir kişinin tecrübesi.

Söylediğiniz oyun bizim zamanımızda olmadığı için olumlu ya da olumsuz eleştiri sunamam. Bir bildiği var derim ve dinlerim. Saygı da duyarım.
Ama film ve dizi gibi önerilere yararlı olacak şeyler değil denmesine karşı çıkarım. İngilizcesine oyundan daha az katkısı bile olsa hiç değilse belki film kültürü almış olur. (Doğru film ve dizileri tercih eder ise.)
Ayrıca bu işi ciddiye alır ise katkısı olacaktır.

Ayrıca telaffuz çok önemlidir. Bunu oyun oynarken kazanamayacaktır. (Sadece yazılı iletişim ile oynanan bir oyunda.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Misal ben şuan bir kursa gidiyorum bana grammer olarak çok şey kattı. Şuan A1 deyim fakat benim asıl sorunum ingilizce kelime kurma ve anlama. Kısa cümle kurmak ve anlamakta hiç bir sıkıntım yok ama uzun cümleler olunca çakılıyorum. "Your jacket is style good mu olmalı Your jacket style is good mu olmalı?" gibisinden bir çok yerde kafam karışıyor. İngilizce çok farklı bir dil Türkçeye göre. Adamlar adam akıllı kural yok ki. "This tie is mine" derken "This is my car" diyorsun. Niye "This is tie mine" demiyoruz mesela çok saçma geliyor :D

Merhaba. 10. Sınıf öğrencisiyim ve gelecekte İngilizce öğretmenliği istiyorum. Sana yardımcı olabilecek şeyler:
- Oyunları mümkünse Türkçe altyazılı oyna.
- Filmleri kesinlikle Türkçe altyazılı izle.
- Her gün öğrendiğin kelimeleri 50 kez yaz.
- Her gün o öğrendiğin kelimeleri tekrar et.
- Telefonuna ücretsiz çeviri uygulamaları indir.

Öncelikle şunu belirtmek isterim o senin yaptığın İngilizce sınavları gerçek İngilizce değil. Ondan herkes iyi alıyor. Burada önemli olan her şeyden önce benim için aksandır. Eğer ki düzenli olarak bir İngiliz'i, bir Amerikan'ı dinlersen aksanın gelişir. Burada benim önerim Amerikan'ı dinlemen olacaktır. Matematiğe ihtiyacın yok. Edebiyatın iyi olursa daha iyi olur senin için. Burada sonuçta dil öğreniyorsun, sevmen gerek.

Öncelikle kendine bir konu belirle ve TÜRKÇE araştırma yap. Ardından bir yere otur ve konuyu İNGİLİZCE olarak sunumla. Oyunları,dizileri vb. önce Türkçe altyazı ile izle, ardından İngilizce. Bunun faydası böyle olacak :
AA, Bu sahneyi hatırladım adam .... yapıyordu ..... vb. Hmm. demek ki bu kelime bu anlama geliyor.
Sözlükten de doğruluğunu kanıtlarsan asla unutmazsın iyi bir İngilizceye sahip olursun.

Bu arada turistlerin geldiği bir yerde yaşıyorsan çekinme, yanına git konuş nereye gidiyorsun ? , burayı sevdin mi ? , gibi şeyler söyle sohbet edin çok fazla gelişecek. Etkisini görürsün.

Öncelikle kendine bir konu belirle ve TÜRKÇE araştırma yap. Ardından bir yere otur ve konuyu İNGİLİZCE olarak sunumla. Oyunları,dizileri vb. önce Türkçe altyazı ile izle, ardından İngilizce. Bunun faydası böyle olacak :
AA, Bu sahneyi hatırladım adam .... yapıyordu ..... vb. Hmm. demek ki bu kelime bu anlama geliyor.
Sözlükten de doğruluğunu kanıtlarsan asla unutmazsın iyi bir İngilizceye sahip olursun.

Bu arada turistlerin geldiği bir yerde yaşıyorsan çekinme, yanına git konuş nereye gidiyorsun ? , burayı sevdin mi ? , gibi şeyler söyle sohbet edin çok fazla gelişecek. Etkisini görürsün.
Önerin için teşekkürler ve nickini beğendin.

Yeni konular

Geri
Yukarı