İngilizce Telaffuz Nasıl Geliştirilir?

Rufiq Cavadov

Kilopat
Katılım
12 Eylül 2013
Mesajlar
1.586
Çözümler
2
Merhabalar. İngilizce öyle kelimeler var ki, bazen telaffuz ederken zorlanıyor. Bunun üstesinden nasıl gelirim?

Örnek kelime:
appreciate

Benim telaffuz etdiğim:
apriyket

Olması gereken:
apriyşiyet
 

rhaecia

Decapat
Katılım
18 Haziran 2019
Mesajlar
367
Çözümler
3
Bol bol pratik ile. Ayrıca öğrendiğiniz bir kelimenin telaffuzunu herhangi bir çeviri sitesinden dinlemeniz işinize yarayacaktır. Bunun dışında eğer akademik bir hedefiniz yoksa kendinizi mükemmel telaffuz için kasmayın. Sonradan aksana kavuşmak zor iştir. Birebir Amerikan veya İngiliz telaffuzu yapamasanız da doğru telaffuz hedefiniz olsun.
Bunun dışında meraklısıysanız veya akademik hedefiniz varsa fonetik alfabesini öğrenmek telaffuzunuzu geliştirmenize yardımcı olabilir.
 

Hexa Force

Hectopat
Katılım
2 Temmuz 2017
Mesajlar
652
Çözümler
3
Mesela congratulations kongıracıleyşın gibi dinlemek film ,belgesel, haber izlemekle birlikte geliştirilebilinir. (Sen niye yapmıyorsun valla üşeniyorum :) ).
Mesela İngilizce seviyem eğitim almadığım halde çok iyi. Bu yüzden "bu nasıl okunuyor", "bu nasıl söyleniyor" gibi sorular yığılıyor. Genel soru şu "Congratulations nasıl okunuyor?" ve genel cevabım "Congrats de geç kimse uzatmıyor" olsa da insanlar okulda öğretilen gibi konuştuklarını sanıyor. Cümleleri bile kısaltma olarak kullanıyorlar...
 

ForAnAngeL

Megapat
Sosyal Tayfı
Katılım
24 Şubat 2012
Mesajlar
6.340
Makaleler
30
Çözümler
71
Yer
Hell
Ben minecraft'daki yabancı arkadaşlarımla TS, DC ve telefon üzerinden konuşa konuşa ingilizce seviyemi hayli geliştirdim. Sende konuşacak birilerini bul ve telaffuzunu geliştir.
Onun için bi İngilizce temeli olması lazım. Ben de TS çok kullandım ama ilk kursa gittim sonra TS baya yararlı oldu.
Benim tavsiyem dizi izlemek.
 

Yeni konular

Yukarı