İngilizce nasıl öğrenilir?

UmpaLumpalar

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar. Okuduğumu ve dinlediğimi anlayacak kadar İngilizce nasıl geliştirebilirim? Konuşmak şu an için önemli değil. İlk önceliğim okuduğumu anlamak. Okuduğumu anlamak için sanırım kelime haznemin çok geniş olması lazım. Listeining için ise yabancı diziler izlemem gerekiyor. Sizin tavsiyeleriniz neler?

Merhabalar. Okuduğumu ve dinlediğimi anlayacak kadar İngilizce nasıl geliştirebilirim? Konuşmak şu an için önemli değil. İlk önceliğim okuduğumu anlamak. Okuduğumu anlamak için sanırım kelime haznemin çok geniş olması lazım. Listeining için ise yabancı diziler izlemem gerekiyor. Sizin tavsiyeleriniz neler?
Filmleri Türkçe Seslendirme&İngilizce Altyazı ile izle.

Okuduğumu anlamak için sanırım kelime haznemin çok geniş olması lazım. Listeining için ise yabancı diziler izlemem gerekiyor. Sizin tavsiyeleriniz neler?
Okuduğunu ve duyduğunu anlayabilmek için yaptığın yöntem ve aktivitelerin yanında bol bol İngilizce şarkı dinleyebilirsin. Kulağını İngilizce'ye alıştırır. Duyduğumu anlamam ve konuşmamda 2Pac dinlememin büyük katkısı var.

Son düzenleme:
Sadece okuduğunu anlaman üzerine ise kelime dağarcığınızı geliştirmeniz en mantıklısı. Fiil çekimlerinden ziyade okuduğum cümlede bir fikrim olsun istiyorsan vocabulary çalışacaksın. Bununla ilgili oyunlar olur, listeler olur fark etmez. Dinlediğinizi anlama kısmı biraz karışık çünkü ne dinleyeceğinize bağlı olarak ortada aksan gibi durumlar çıkıyor. Kimi, nerede dinleyeceğinize bağlı olarak değişir.

Sadece okuduğunu anlaman üzerine ise kelime dağarcığınızı geliştirmeniz en mantıklısı. Fiil çekimlerinden ziyade okuduğum cümlede bir fikrim olsun istiyorsan vocabulary çalışacaksın. Bununla ilgili oyunlar olur, listeler olur fark etmez. Dinlediğinizi anlama kısmı biraz karışık çünkü ne dinleyeceğinize bağlı olarak ortada aksan gibi durumlar çıkıyor. Kimi, nerede dinleyeceğinize bağlı olarak değişir.
Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Ben de öyle düşünmüştüm.

Haluk Tatar'ın oynatma listesi var. Faydalı olacağını düşünüyorum. Ve cake diye bir uygulama var. Hoşuma gitti benim. Bir bakın bence.

Geri
Yukarı