İngilizce nasıl öğrenilir?

Yer
Kocaeli/Çayırova
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Excalibur G770 intel i5 10. nesil Gtx1650Ti 16gb 2900Mhz DDR4 Ram.
Meslek
Yazılım Geliştirme, Backend Dev
Babama sürekli beni İngilizce kursuna yazdırması için ikna etmeye çalıştım ve sonunda ikna ettim. Yakınlarımda kurs bulamayınca internetten kurs aramaya karar verdim. Ancak internetteki kursların hiçbir işe yaramadığını söyleyen kişilere rastladım. Bazıları İngilizce film izle diyor, bazıları İngilizce kitap oku, şarkı dinle sözlerine bak falan. Sadece bunlarla ingilzce öğrenemeyeceğimi biliyorum o yüzden tavsiyelerinizi istedim. Ben nereden İngilizce öğreneceğim?

İngilizce konuşabileceğin bir çevren olacak. Artık bunu bulmayı dijital ortamda mı başarırsın orasını bilemeyeceğim, ama en kritik olayı bu. Ayrıca dediğin gibi kitap neyse de (öğretir bu arada), İngilizce, film izlemekle, dizi izlemekle öğrenilecek bir şey değil. Onlar tamamen yüzeysel şeyler. Bir dilin resmi alanda kullanılan halini konuşamıyorsan o dili bilmiyorsun demektir. Sen liseli günlük hayat ingilizcesi dilci tayfaya denk gelmişsin.

Babama sürekli beni İngilizce kursuna yazdırması için ikna etmeye çalıştım ve sonunda ikna ettim. Yakınlarımda kurs bulamayınca internetten kurs aramaya karar verdim. Ancak internetteki kursların hiçbir işe yaramadığını söyleyen kişilere rastladım. Bazıları İngilizce film izle diyor, bazıları İngilizce kitap oku, şarkı dinle sözlerine bak falan. Sadece bunlarla ingilzce öğrenemeyeceğimi biliyorum o yüzden tavsiyelerinizi istedim. Ben nereden İngilizce öğreneceğim?

CS:GO, Valorant(yabancı serverlar) veya R6 da info verirken ben biraz da olsa öğrendim yani %30 biliyorken %45 gibi bir şey oldu İngilizce seviyem.

İngilizceye başlamak gerçekten zor. Eğer okuldan öğrenemediysen bir altyapın yoksa devam ettirmen çok zor. Bunun yanı sıra oyunlardan ve filmlerden öğrenebilirsin. discord english burada İngilizce konuşmaya çalışan insanlar var kendini biraz sıkarak ingilizceni geliştirebilirsin.

Discord arama bölümüne English yazman yeterli ama kelime ve cümle bilmiyorsan o başka.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Temel attıktan sonra diziye, filme, müziğe geçin.

Yeni konular

Geri
Yukarı