İngilizce nasıl öğrenilir?

xankuann

Femtopat
Evde İngilizce nasıl öğrenilir? İnsanlar Duolingo öneriyor ve telefonuma indirdim, bir işe yarar mı? Ve bu sanırsam paral,ı işe yararsa para vermeye razıyım.
Önerdiğiniz kurslar var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evde İngilizce nasıl öğrenilir? İnsanlar Duolingo öneriyor ve telefonuma indirdim, bir işe yarar mı? Ve bu sanırsam paral,ı işe yararsa para vermeye razıyım.
Önerdiğiniz kurslar var mı?
Duolingo belli şeyleri öğretiyor. En iyi yolu belli kelimeleri öğrenip sonrasında regular show, how i met your mother gibi dizileri ingilizce altyazılı izleyip bilmediğiniz kelimeleri bir yere not edip sonra çalışmak. Bu şekilde hem cümle kurma beceriniz hem kelime hazneniz gelişecek. Ama sabır ister bu durum. Sabredin 1 sene içinde değişimi görün.

Kendi adıma konuşayım, benim İngilizcemi en çok geliştiren şey İngilizce şarkılar dinlemek oldu. Rap dinleye dinleye ve şarkıların anlamını çözmeye çalışırken bir baktım artık şarkı sözlerine çeviri bile yapabilecek kadar gelişmişim. Hatta şarkılara eşlik ettiğim için telaffuzum da gelişti. Eminem abi sağ olsun.

Harbiden en güzeli maruz kalmak, Suriyeliler bile çözebildiyse bizim dilimizi demek ki içinde olunca öğreniliyor fakat buna imkanınız yoksa size vereceğim en iyi cevap her şekilde karşılaşarak öğrenilir. Sınav için kursa yazılırsın grammer öğrenirsin, alt yazılı dizi izlersin, şarkıları dinleyerek çevirirsin, gazete, kitap, dergi okursun bunların yanında dualingo da çözersin hatta hikayeli oyun bile oynayabilirsin. Bunları ve daha fazlasını yaptıkça kendi kendine oturup gidiyor. Bu arada uygulama olarak Dualingo yerine Busuu öneririm. Ücretli fakat çok güzel öğretiyor gündelik İngilizceyi.

Ben internetten konuşmadan öğrendim şu an tek sıkıntım sesli diyalog anlama. Gerçek hayatta internette olduğunuz kadar rahat olmazsınız öğrendiklerinizi fiziksel olarak kendinize kanıtlamanız gerek.

Geri
Yukarı