İngilizce öğrenmeye nasıl devam edilmeli?

gemiciadam

Kilopat
Yer
İzmir - KARŞIYAKA
Daha fazla  
Meslek
Gemi İnşaatı / Makina Mühendisliği
Selamlar arkadaşlar 2016 da Karabük üniversitesinde %100 İngilizce mühendislik kazanmıştım. Sıfır İngilizce bilgim ile gittiğim eğitimde A2 de sınırda kalmıştım. A2 öğrenimimde bir çok konular zamanlar hakkında bilgimdeki kelimeleri ve zamanları kullanarak yazı yazabilir hale gelmiştim açıkçası. Örnek vermek gerekirse ailemle geçirdim en güzel yaz günü hakkında yarım sayfa yazı yazabilirdim. Finally, at the same time veya misal ailem çay içerken ben çadır kuruyordum gibi cümleler sanırım When ile yapabiliyordum. Konuşmada ise aralarda düşünerek te olsa yine kendi seviyemde gayet iyiydim açıkçası. Ezberim çok kuvvetliydi İngilizce kelime olsun veya yazı olsun çok temiz ezber yapardım. DGS ile geç kayıt olmuştu 2016 senesinde o yüzden hazırlıkta kalmıştım aslında çalışmadığım için değil. Daha sonra sene kaybetmemek için İskenderun teknik üniversitesine Türkçe makina mühendisliğine yatay geçiş yaptım ve mezun oldum. Mayıs ayında Allah kısmet ederse askere gideceğim. Evde boş durmak ta istemiyorum. Bilgisayarlarla çok uğraşıyorum. Aynı zamanda İngilizcemi devam ettirmek istiyorum. Hala hatırladığım çok şey var. Nereden veya nasıl devam etmeliyim ? Çalışma sistemimi nasıl kurmalıyım sizce ? Hazırlıkta iken yürüye yürüye bir gecede 200 300 kelime ezberler ve uzun süre unutmazdım çünkü sürekli tekrar ederdik. Açıkçası KBÜ İngilizce eğitimi bu anlamda gerçekten çok iyiydi özellikle hocalarımız. Fakat hakkımız çok yendi hakkımı helal etmiyorum zaten o ayrı mesele :) 5 6 haftalık eğitim açığımızı 3 saatlik oryantasyon eğitimi ile kapatıp bir sürü geç gelen öğrenci için ayrı sınıf bile açmadılar ve 6 hafta İngilizce görmüş öğrencinin yanına bizi koyup geldikten 2 gün sonra vizeye soktular onu geçtim okulda kaydımız yokken ki zamanlarda olan okuma ve yazma ufak quizleri sistemde sıfır olarak geçtiler... Neyse. Sonuç olarak şuan sıfır değilim kurs yeri A2 den başlayacağımı söylemişti eğer yazılırsam konuşma sınavı sonucuna göre. Nasıl çalışmalıyım ?

Geri
Yukarı