İngilizce Öğrenmeye Nereden Başlanmalı?

FIFFLAREN

Kilopat
Merhaba, ben sıfırdan İngilizce öğrenmek istiyorum ama nereden başlayacağımı bilemiyorum. Evde öğrenmek istiyorum.
Örneğin oyunlarda Türkçe yama kurmaya gerek kalmayacak seviyeye gelmek istiyorum. Duolingo gibi programlar kullanıyorum ama pek faydası olmuyor gibi. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Oyunlarda yama kullanma mesela. Ben oyunlardan ve müziklerden kelimelere aşina olarak öğrendim. Kelime bilgisi en temel ihtiyaç bence.
Oynarken durdurup alt yazıyı falan mı çevirmem lazım ? Kelime kelime çeviriyorum bu sefer de anlamsız şeyler çıkıyor ortaya :D bu sorunu yaşamak istemiyorum işte.

Öncelikle yapıları öğrenmen lazım. Ardından en zor ve en önemli kısım olan kelime bilgisi kısmına geleceksin. Yapıları; geniş zaman, gelecek zaman, vs. bilmesen bile kelimeleri bilirsen az çok yorumlarsın ancak kelime olmadan istediğin kadar gramer bilgisi hiç bir işe yaramaz.

İngilizce de gramerler vs. onlar kolay iş. Önemli olan kelime haznesini geniş tutmaktır. Telefonuna ücretli veya ücretsiz bir İngilizce asistanı programı yükle ve her gün girip bir kaç kelime öğrenmeye çalış.

Öncelikle yapıları öğrenmen lazım. Ardından en zor ve en önemli kısım olan kelime bilgisi kısmına geleceksin. Yapıları; geniş zaman, gelecek zaman, vs. bilmesen bile kelimeleri bilirsen az çok yorumlarsın ancak kelime olmadan istediğin kadar gramer bilgisi hiç bir işe yaramaz.
Youtube'dan İngilizce öğreniyorum gibi seriler var onlardan başlasam olur mu bölüm bölüm veya tavsiye ettiğiniz bi kanal var mı ?

Vereceğim tavsiyelerden biri de kelimeleri ezberleme, öğren. İngilizceyi İngilizce öğren demek istiyorum. Kelimeleri daha basit İngilizce eş anlamlılarıyla öğrenmeye çalış.
Youtube'dan İngilizce öğreniyorum gibi seriler var onlardan başlasam olur mu bölüm bölüm veya tavsiye ettiğiniz bi kanal var mı ?
Tavsiye edebileceğim bir yer yok maalesef. Ben oyun ve müzikleri çevirmeye çalışarak ve yabancı arkadaşlarımla sesli sohbet üzerinden oyun oynayarak geliştirdim.

Vereceğim tavsiyelerden biri de kelimeleri ezberleme, öğren. İngilizceyi İngilizce öğren demek istiyorum. Kelimeleri daha basit İngilizce eş anlamlılarıyla öğrenmeye çalış.

Tavsiye edebileceğim bir yer yok maalesef. Ben oyun ve müzikleri çevirmeye çalışarak ve yabancı arkadaşlarımla sesli sohbet üzerinden oyun oynayarak geliştirdim.
Peki doğru cümle çevirisi yapacak siteler var mı malum Google Translate kelime kelime çevirmeye çalışıyor

Gramer öğrenmenizi tavsiye etmem şimdilik, şahsım B2-C1 Ingilizce seviyesinde biri olarak, daha önceden ne denli bir birikiminiz var bilmiyorum ama en mantıklısı Discord üzerinden Ingilizce konuşulan sunucularda zaman geçirmeniz, sadece bu iş için sunucular var. Kültür değiştirme adı altında geçiyorlar. Farklı bir yol ise InterPals gibi öğrenirken uygulama yapabileceğiniz bir platform kullanmak. Bunu önermemin sebebi "Active Recall" denen bir tekrar düzeninde yatıyor, o an uygulama yapmak öğrenmeyi katlayarak arttırıyor. Vereceğim linkteki kişiyi izleyerek Active Recall sistemini kendinize uyarlayabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba, ben sıfırdan İngilizce öğrenmek istiyorum ama nereden başlayacağımı bilemiyorum. Evde öğrenmek istiyorum.
Örneğin oyunlarda Türkçe yama kurmaya gerek kalmayacak seviyeye gelmek istiyorum. Duolingo gibi programlar kullanıyorum ama pek faydası olmuyor gibi. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Grammer olayını detaylı olmasa da başlangıç olarak öğrenip kelime anlamlarını öğrendikten sonra film-dizi izleyip her şeyi ingilizce kullanmaya çalışırsan ve konuşabilecek biriyle konuşursan ingilizceyi çözersin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı