İngilizce yazılımdan önemli mi?

Selam. Lise yeni bitti yazılım da biraz ilerlemiş durumdayım HTML, CSS biliyorum aktif olarak web tasarlıyorum. Sizce yazılıma biraz daha yüklenip JavaScript falan mı öğrenmeliyim yoksa yazılıma ara verip İngilizceye mi başlamalıyım?
Ben de durumlar tam tersi yazılıma başlamak istiyorum ama nasıl başlamam gerektiğini bilmiyorum bana bir önerin var mı?

Kanka 7 yıl önce aynı soruyu sormuştum. Şimdi 4 yıllık uluslararası yurt dışı yazılımcılık deneyimim var ve bunun tek sebebi İngilizce.

Dünyanın en zor şeyi anlamak. En kolay şeyi öğrenmek. Anladıktan sonra ister 1 ayda ister 1 senede istediğin bilgiyi öğrenirsin. Yolun açık olsun güzel bir ilerleyiş. Yazılım dillerini sektörünü belirleyip seçmeni öneririm. Yapay zeka tarafında Python (ben bunu seçmiştim iyi ki seçmişim ve daha da ilerleyeceğini düşünüyorum her geçen gün AI vs sayesinde gururlanıyorum ileri görüşümle), JavaScript vb dillerde de Full stack ya da backhandci olup banka sektörü çok sağlam, veya C dillerini de uzmanlaşıp sanayi ya da Win base software developer olabilirsin. :)
Teşekkürler yorumun için İngilizce çalışıyorum şu an.
Benim oyun geliştirme geçmişim de var bazen kafamı kurcalamıyor değil arada her şeyi yakıp tekrar dönesim geliyor, geliştirmekten zevk alıyorum ama sektörde pek iş imkanı olmadığı için ve Türkiye'de yaşadığımız için tekrar Front-End'e dönüyorum. Bu çıkmaz son zamanlarda artmaya başladı hayırlısı olsun diyelim.

Ben de durumlar tam tersi yazılıma başlamak istiyorum ama nasıl başlamam gerektiğini bilmiyorum bana bir önerin var mı?
Can Yusuf çok güzel açıklamış aslında, hobin neyse onu yap, bu hobiyi belirlemek içinde hepsini tek tek denemen lazım ama önceden bir şeyleri kafadan kurmuşsan onun dillerini öğren ve atıl piyasaya. İngilizceyi de unutma :D

Geri
Yukarı