İngilizcedeki bütün zamanlar önemli mi?

Adieu

Decapat
Merhaba, İngilizcemi B1 seviyesinden C1 seviyesine çıkarmak için çalışmaya karar verdim. Bu süreçte en baştan başlamayı düşünüyorum. Ancak başlamadan önce bir şey sormak istedim. Bu İngilizcedeki 12 zamanın hepsi önemli mi? Ya da şunu, bunu kullanmana bile gerek kalmaz dediğiniz kaç zaman var acaba? İngilizcesi benimkinden iyi olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim.

Screenshot_2.png

Merhaba, İngilizcemi B1 seviyesinden C1 seviyesine çıkarmak için çalışmaya karar verdim. Bu süreçte en baştan başlamayı düşünüyorum. Ancak başlamadan önce bir şey sormak istedim. Bu İngilizcedeki 12 zamanın hepsi önemli mi? Ya da şunu, bunu kullanmana bile gerek kalmaz dediğiniz kaç zaman var acaba? İngilizcesi benimkinden iyi olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim.

Eki Görüntüle 1917106
Hepsini bilmen işine yarayacaktır. En azından dilin mantığını anlamanda yardımcı oluyor hepsini bilmen.

Merhaba, ingilizcemi B1 seviyesinden C1 seviyesine çıkarmak için çalışmaya karar verdim. Bu süreçte en baştan başlamayı düşünüyorum. Ancak başlamadan önce bir şey sormak istedim. Bu ingilizcedeki 12 zamanın hepsi önemli mi? Ya da şunu, bunu kullanmana bile gerek kalmaz dediğiniz kaç zaman var acaba? İngilizcesi benimkinden iyi olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim.

Eki Görüntüle 1917106

Merhaba, günlük konuşmalı kullanımda hepsini çok sık kullanmazsın ama essay yazacağın zaman mutlaka hepsini bilmen ve kullanman gerekir ayrıca birazcık uğraşırsan hepsini kısa sürede kolayca öğrenirsin.

Seneye umarım İngilizce öğretmeni olarak atanacağım, sana da yardımcı olmak isterim. Eğer İngilizce'ni C1 seviyesine kadar çıkarmak istiyorsan zamanların hepsini bilmelisin ama zamanların hepsini öğrenince de C1 olmuyorsun tabii. Bol bol kelime çalışmanı tavsiye ederim. Onun haricinde tam olarak sorduğun soruya gelirsek Past Perfect'leri neredeyse hiçbir zaman kullanmıyorsun yıllardır yabancı arkadaşlarımla muhabbet ederim gerçekten sayılı kez kullanmışımdır ve birisinin kullandığını duymuşumdur ama yine de bilmende fayda var.

Seneye umarım İngilizce öğretmeni olarak atanacağım, sana da yardımcı olmak isterim. Eğer İngilizce'ni C1 seviyesine kadar çıkarmak istiyorsan zamanların hepsini bilmelisin ama zamanların hepsini öğrenince de C1 olmuyorsun tabii. Bol bol kelime çalışmanı tavsiye ederim. Onun haricinde tam olarak sorduğun soruya gelirsek past Perfect'leri neredeyse hiçbir zaman kullanmıyorsun yıllardır yabancı arkadaşlarımla muhabbet ederim gerçekten sayılı kez kullanmışımdır ve birisinin kullandığını duymuşumdur ama yine de bilmende fayda var.

Hocam gramer nereden geliştirilebilir? Kelime haznem sizin kadar iyidir iddia ediyorum fakat gramerim yok gibi bir şey.

Merhaba, ingilizcemi B1 seviyesinden C1 seviyesine çıkarmak için çalışmaya karar verdim. Bu süreçte en baştan başlamayı düşünüyorum. Ancak başlamadan önce bir şey sormak istedim. Bu ingilizcedeki 12 zamanın hepsi önemli mi? Ya da şunu, bunu kullanmana bile gerek kalmaz dediğiniz kaç zaman var acaba? İngilizcesi benimkinden iyi olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim.

Eki Görüntüle 1917106

Günlük konuşmada ilk 4'ü işine yarayacaktır diğerleri essay için ve B1 sen kelime öğrenmeye odaklan geniş bir kelime kapasitesine sahip olduğun zaman tüm zamanları öğrenebilirsin.

Hocam gramer nereden geliştirilebilir? Kelime haznem sizin kadar iyidir iddia ediyorum fakat gramerim yok gibi bir şey.

Kelime haznesi iyi olması yetmez ayrıca İngilizce gibi dusunmen lazım yani kelimeleri sadece türkçesinin bilmek değil ne görevde ne için kullanıldığınidabilmek lazım eğer bir kelimenin anlamını İngilizce olarak yazabiliyorsan o kelimeyi bilmiş olursun.

Geri
Yukarı