İngilizcede bazı yapılar nasıl kullanılır?

lumei

Picopat
Daha fazla  
Meslek
<b> Cyber sec engineer</b>
İşim gereği İngilizce bilmem gerekiyor. İngilizcem çok iyi olmasa da idare eder bir düzeyde ancak seviyemi bilmiyorum. B1 düzeyinde gibidir herhalde ancak sorunum, var örneğin a/an farkı nedir the neden kullanılır kelimelerin sonuna neden s getirilir falan 2/3 hali neden kullanılır gibi şeyleri bilmiyorum. Kaynak da bulamadım her yerde bizim kursumuzu deneyin vs diyorlar Duolingo'da 46. ünitedeyim ama hala anlamadığım yerler var ve hala tamamlayamadım. Bir de kelime ezberi yapıp dağarcığımı geliştirmem lazım. Sizce izleyeceğim yol nasıl olmalı?
Okuduğum makaleleri anlayabiliyorum bazı yerlerde kafam karışıyor sadece ancak konuşma ve yazmada da fazla iyi olduğum söylenemez.

a / an bir ismin başına 'bir adet' anlamı getirmek için kullanılır. Takip eden kelimeye göre değişir eğer takip eden kelime sesli harfle başlıyorsa 'an' ile getirilir. ( a car, an engineer) Ayrıca 'h' harfiyle başlayanlar da sesli ile başlıyormuş kabul edilir. (an house). s takısı zaten çoğullarda kullanılır onu biliyorsundur onun dışında geniş zamanla kurulan cümlelerde he she it varsa fiile s takısı gelir

Eğer kelimenin telaffuzu ünsüz bir harf ile başlıyorsa (butterfly, pear vb.) başına "a" takısı getirilir.
Örnek: I have a pillow in my hand. (Elimde bir yastık var.)

Eğer kelimenin telaffuzu ünlü bir harf ile başlıyorsa (adapter, emotion vb.) başına "an" takısı getirilir.
Örnek: I need an adapter for my PC. (Kişisel bilgisayarım için bir adaptöre ihtiyacım var.)

A / an bir ismin başına 'bir adet' anlamı getirmek için kullanılır. Takip eden kelimeye göre değişir eğer takip eden kelime sesli harfle başlıyorsa 'an' ile getirilir. ( a car, an engineer) Ayrıca 'h' harfiyle başlayanlar da sesli ile başlıyormuş kabul edilir. (an house)
"university" kelimesini "a", "hour" kelimesini "an" ile kullanmamız gerek.
Ve "an house" değil, "a house" doğru telaffuz ve yazımdır.

Eğer bir kelimenin telaffuzuna bakmak istiyorsanız Google'a
"english pronounciation" ve sonrasında kelimeyi yazmanız yeterlidir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı