Çözüldü İngilizcede The, in, is ne için kullanılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
"The" belirli bir nesne ya da grup belirlemek için kullanılır.

Örneğin: Bir odanın 1 kapısı olur ve genelde Sen ve Senden başkalarının da o odada olduğunu düşünelim. Sen de birisine şöyle diyorsun. Could you open the door, please?

Bu odada sadece 1 kapı olduğunu belirler ve Sen artık buradan hangi kapının açılıp açılmayacağını anlıyorsun.

Diğer bir örnek: Tom will come here. Tom buraya gelecek. Tamam Tom'un buraya geleceği hakkında biliyoruz ve onun hakkında konuşuyoruz öyle mi?

Şimdi bak!

The man speaks Azerbaijani very well.
Adam Azerbaycan Türkçesinde çok güzel konuşuyor.

buradaki "the" kavramı bizi direkt Tom'a götürüyor. Karşıdaki kişi Senin artık kimden konuştuğunu biliyor.

"in" ise "de", "da" anlamına gelir ve genelde belirli bir şeyin bu grup, insan, hayvan olabilir. Bir yerde olduğunu belirlemek için kullanılır.

"is" ise "dır", "dir", "dur", "dür" | "be" fiilinin üçüncü tekil şahıs şimdiki zaman hali olarak kullanılır. Örneğin: He is a professional developer

O professional bir yazılımcı(dır)
Son düzenleyen: Moderatör:
"The" kelimesi artikeldir. "The flower" dersen belirli bir çiçekten bahsetmiş olursun. Fakat "A flower" dersen herhangi bir çiçekten bahsetmiş olursun. Fakat tam anlayamadım ne demek istediğini, bahsettiğiniz kelimeler ne için kullanılıyor diye anladım.

"The" belirli bir nesne ya da grup belirlemek için kullanılır.

Örneğin: Bir odanın 1 kapısı olur ve genelde Sen ve Senden başkalarının da o odada olduğunu düşünelim. Sen de birisine şöyle diyorsun. Could you open the door, please?

Bu odada sadece 1 kapı olduğunu belirler ve Sen artık buradan hangi kapının açılıp açılmayacağını anlıyorsun.

Diğer bir örnek: Tom will come here. Tom buraya gelecek. Tamam Tom'un buraya geleceği hakkında biliyoruz ve onun hakkında konuşuyoruz öyle mi?

Şimdi bak!

The man speaks Azerbaijani very well.
Adam Azerbaycan Türkçesinde çok güzel konuşuyor.

buradaki "the" kavramı bizi direkt Tom'a götürüyor. Karşıdaki kişi Senin artık kimden konuştuğunu biliyor.

"in" ise "de", "da" anlamına gelir ve genelde belirli bir şeyin bu grup, insan, hayvan olabilir. Bir yerde olduğunu belirlemek için kullanılır.

"is" ise "dır", "dir", "dur", "dür" | "be" fiilinin üçüncü tekil şahıs şimdiki zaman hali olarak kullanılır. Örneğin: He is a professional developer

O professional bir yazılımcı(dır)

Son düzenleme:
Çözüm
"The" kelimesi artikeldir. "the flower" dersen belirli bir çiçekten bahsetmiş olursun. Fakat "a flower" dersen herhangi bir çiçekten bahsetmiş olursun. Fakat tam anlayamadım ne demek istediğini, bahsettiğiniz kelimeler ne için kullanılıyor diye anladım.

Bahsettiğim kelimeler ne anlam taşıyor? Neden kullanılıyor?

Bahsettiğim kelimeler ne anlam taşıyor? Neden kullanılıyor?

The belirtme amaçlı kullanılıyor in de neresi gibi bir soruya cevap verebiliyor is ise he she ıt'ten önce gelen be fiilinin ikinci hali.

Yeni konular

Geri
Yukarı